مقایسه سرعت اینترنت در روش های مختلف اتصال به کمک اطلاعات کافه بازار + نظرسنجی

کافه بازار یک فروشگاه اپلیکیشن مجازی برای سیستم عامل اندروید است که در سال ۱۳۸۹ توسط جمعی از دانش آموختگان دانشگاه صنعتی شریف تاسیس شد و در حال حاضر از جمله معروف ترین و بزرگترین فروشگاه های مجازی اپلیکیشن به شمار می رود.

تیم کافه بازار اخیرا گزارشی منتشر کرده است که در آن متوسط وضعیت کیفیت و سرعت راه های مختلف اتصال به اینترنت را در شهر های مختلف بررسی کرده است.

تعداد کاربران فعال کافه بازار نزدیک به ۳۳ میلیون نفر برآورد شده و طبق ادعای شرکت در طول مدت گزارش، ۷۸ درصد از کاربران دست کم یک بار به وب‌سایت کافه بازار سر زده‌اند و ۵۶ درصد از آنان دست کم یک برنامه دانلود کرد‌ه‌اند.

شبکه‌های اینترنتی بررسی‌شده در این گزارش شامل اینترنت وای‌فای، نسل دوم، سوم و چهارم اینترنت موبایل است و تحلیل کیفیت و سرعت این شبکه‌ها فقط با استفاده از بررسی اینترنت کاربران برای دانلود برنامه‌ها انجام گرفته است.

در گزارش فوق متوسط سرعت اینترنت در ۱۰ شهر بزرگ ایران بررسی شده است:

با توجه به اطلاعات منتشر شده، اصفهان بیشترین سرعت میانگین را در شبکه  ۴G و وای فای دارد و بیشترین میانگین سرعت در شبکه نسل سوم (۳G) مربوط به شهر تبریز می باشد.

تا اینجا صحبت از سرعت میانگین بود ، یعنی میانگین سرعت های اپراتور های همراه اول، ایرانسل و رایتل، اما با بررسی مجزای اپراتور ها مشخص شده است که سریعترین اینترنت همراه کشور در شهر رشت توسط اپراتور رایتل تامین می شود.

اینترنت همراه

در بخش اینترنت بی سیم (وای فای) نیز بیشترین سرعت میانگین در شهر اصفهان قابل دسترسی است و تهران بعد از قم، مشهد، شیراز و رشت در رتبه ششم قرار دارد!

اگر بخواهیم اپراتور های ارایه دهنده اینترنت را هم به صورت مجزا بررسی کنیم باید بگوییم که پارس آنلاین با ۱۲ درصد خطا، کم‌خطاترین اینترنت وای‌فای و شاتل پرسرعت‌ترین اینترنت وای‌فای هستند. بیشترین سهم در دانلود کاربران در شبکه‌های وای‌فای از آن مخابرات، آسیاتک و شاتل بوده است.

wifi

نظر شما در این باره چیست؟ شما به کدام روش به اینترنت متصل می شوید؟

با شرکت در نظرسنجی نت رای نظر خود را به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *