آثار امواج حاصل از تلفن همراه خود را جدی بگیرید!+ نظر سنجی

امواج الکترومغناطیسی حاصل از تلفن های همراه خود را جدی بگیرید!

تا به حال امتحان کرده اید که چقدر می توانید از تلفن همراه خود دور بمانید؟دیگر جدا شدن از تلفن های همراه امری تحقق نیافتنی محسوب می شود.

رشد و پییشرفت تکنولوژی و هم چنین ورود فناوری های نو همیشه سودمند نیست. اگر کمی فکر کنیم متوجه می شویم که اکثر ساعت های روز را به جست و جو در تلفن های خود مشغولیم. تعاملات انسانی روزبه روز کمتر می شود و تکنولوژی جایگزین آن می شود

آیا مراقب فرزندانتان هستید؟

همه ی والدین به دنبال فراهم کردن بهترین شرایط برای فرزندانشان هستند. این روزها غرق شدن در تکنولوژی روز و فضاهای مجازی تنها دغدغه ی والدین نیست ، بلکه کودکان هم همپای والدین خود درگیر این نوع از تعاملات شدند.

پدر و مادرهایی که سرشان شلوغ است یا تصور می‌کنند کارهای دیگر در برابر صرف وقت با فرزندانشان از اولویت بالاتری برخوردار است، با گذاشتن تبلت و گوشی‌های هوشمند در اختیار کودکشان، به اصطلاح سر او را گرم می‌کنند.

امواج الکترومغناطیسی

اما باید دید این فضا تا چه اندازه برای کودکان ایمن است؟

جدا از بحث مخرب این فضاها روی تربیت خانوادگی و در واقع سرد شدن روابط خانوادگی باید بحث سلامت کوکان را جدی تر بگیریم.

امواج الکترومغناطیسی  و رشد کودکان:

کودکان مانند بزرگسالان نیستند و تحت تاثیر تمامی امواج منتشر شده از محیط خود میباشند. کودکان به علت سیستم عصبی در حال رشد و جذب انرژی بیشتر از ناحیه سر، بیشتر در معرض خطر امواج تلفن همراه هستند

در واقع بر اساس تحقیقات آژانس بین المللی تحقیقات سرطان وقتی کودکان از دستگاه های بی سیم استفاده میکنند اثرات در آنها تا ۲ برابر بیشتر در مغز و ۱۰ برابر بیشتر در مغز استخوان آن ها نسبت به بزرگسالان میباشد.

وای فای را دست کم نگیرید:

امواج الکترو مغناطیس

تابش های وای فای هم از دیگر عوامل تهدید کننده ی سلامت کودکان است.

تحقیقات نشان می‌دهد که  امواج الکترومغناطیسی  تولید شده از مودم ها همچنین اینترنت نسل سوم و چهارم بر روی رشد بافتهای سلولی بدن انسان به‌خصوص جنین تأثیر مستقیم می‌گذارد و موجب کاهش رشد آنها می‌شود.

تجهیزات الکتریکی و الکترونیک، کابل‌های برق و به‌ویژه کابل‌های فشار قوی، گوشی و آنتن‌های تلفن همراه، سیستم‌های رادار، آنتن‌های رادیو، تلویزیون و مخابراتی و امواج ماهواره ای به دلیل وجود امواج مغناطیسی نظم میدان مغناطیسی بد را به هم میزنند و سلامت افراد را به خطر میزند.

سرطان زایی، ضعیف کردن سیستم دفاعی بدن، کاهش قدرت باروری و افزایش احتمال ابتلا به بیماری های آلزایمر و پارکینسون، تغییر ساختار آنزیمی بزاق دهان، تاثیرات منفی روی خون و ادرار، افزایش سرعت گسترش تومورها… از آثار مخرب این امواج به شمار می روند.

در نهایت وجود آثار بسیار مخرب این امواج بر بدن انسان به اثبات رسیده است ولی مکانیسم تأثیر  امواج الکترومغناطیسی بر بدن انسان مشابه بسیاری از مسائل علمی، موضوعی حل نشده و قابل مطالعه و بررسـی است.

نظر خود را در مورد مخرب ترین أثر این امواج ها در سایت نت رای وارد کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *