ماشینی که امنیت یکی ازتوریستی ترین شهر ها را تأمین می کند.

خودروهای بدون سرنشین:

خودرو خودران یا بدون راننده میتواند از جذاب ترین دست آوردهای تکنولوژی باشد.

محققان علم روباتیک خودروی الکتریکی ساخته اند که با تلفن هوشمند فعال می شود. این خودروی مستقل و بدون راننده برای پارک کردن و شارژ شدن در توقفگاهها طراحی شده است بطوریکه می تواند در توقفگاه مخصوص، صاحبش را پیاده و سوار و بعد، خودش را پارک کند. برای شارژ کردن آن به کابل شارژ نیاز نیست.

پژوهشگران می گویند خودرو به گونه ای طراحی شده است که حتی می تواند الگوهای حرکتی مختلف را در اطراف خود تشخیص دهد و بعد فعالیتش را در زمان واقعی با آنچه تشخیص داده، تطبیق دهد.

خودرو خودران
 امنیت شهر با خودرو خودران تأمین می شود:

کنترل امنیت شهر توسط ربات ها میتواند جدیدترین نوآوری باشد که کشور امارات به آن دست پیدا کرده.

پلیس دبی اخیراً ربات خودرانی را معرفی کرده در حفظ امنیت ای شهر نقش مؤثری دارد.این ربات ها O-R3  نام دارد و مجهز به دوربین ۳۶۰ درجه است.ربات O-R3  توسط شرکت سنگاپوری ساخته شده است.

این اتومبیل های خودران نقش نظارتی دارند و می‌توانند مجرمان و موارد مشکوک را شناسایی کنند. احتمالا سیستم مرکزی این اتومبیل ها برای این کار از تکنولوژی تشخیص چهره بهره می‌برند.

 

 

 

دبی نخستین شهری در جهان است که از خودرو O-R3 برای گشت و گزارهای روزمره استفاده می‌کند.

این ربات یک پهپاد را نیز به همراه دارند تا در مکان‌هایی که خودرو قادر به عبور از آنها نیست، پهپاد به تعقیب و گریز ادامه خواهد داد.

فرمانده نیروی انتظامی دبی می گوید

” ما با دنبال کردن تکنولوژی‌هایی نظیر ربات ها، بخش عملیاتی خودمان را تقویت می‌کنیم. اساسا ما قصد داریم امنیت خیابان‌ها و شهر را بدون نیاز به گشت زنی پلیسان پرتعداد تامین کنیم. اتومبیل های خودران پلیس O-R3 در ابتدا در اماکن توریستی مستقر خواهند شد.”

این اتومبیل خودران، یک دستاورد بسیار بزرگ محسوب می شود.

دبی تا سال ۲۰۲۰ به دنبال تاکسی هایی است ک قابلیت پرواز دارند. دست یابی به ای فناوری برای امارات غیر ممکن به نظر نمی رسد.

1 دیدگاه برای «ماشینی که امنیت یکی ازتوریستی ترین شهر ها را تأمین می کند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *