بازی های فکری انتخابی برای تمامی سنین +نتیجه ی نظر سنجی

بازی های فکری را ترک نکنید و همیشه هوشیار بمانید!

بازی فکری مخاطب های زیادی طی سال های کذشته جذب کرده است.شلید دلیل  گرایش به این بازی ها توانایی پیشگیری آن از بیماری به اسم آلزایمر  باشد.بازی های فکری می تواند بیمار یآلزایمر را دفع کند.

نمی توان گفت صرف انجام فعالیت هایی که باعث تحریک مغز می شود، از ایجاد بیماری آلزایمر جلوگیری می کند.این بازی ها فقط محرکی برای مغزهستند.

افرادی که پازل، جدول و انواع دیگر بازی های فکری را انجام می دهند عملکرد بهتری در یادگیری، آزمون و پردازش اطلاعات دارند.

طی هفته ی گذشته نظر سنجی در سایت  نت رأی در مورد علاقه مندی افراد به بازی های فکر ی برگزار شد.۷۷۶ نفر در این نظر سنجی شرکت کردند.

نظرسنجی: به کدام بازی فکری علاقه بیشتری دارید؟

بازی های فکری

طبق نتایج این نظر سنجی گرایش افراد به جدول بیشتر از بازی های دیگر است . البته تفاوت درصدی آن با بازی شطرنج بسیار کم است.

شرکت کنندگان این نظر سنجی اغلب متولدین دهه ی ۶۰ هستند.اما جالب است بدانید طیف طرفداران بازی های فکری گسترده تراست.

این طیف از متولدین دهه ی ۳۰ تا ۵۰ را تشکیل می دهد.هرچند شمار افراد مایل به بازی های فکری با افزایش سن شرکت کنندگان کاهش می یابد.

کمترین علاقه مند یبه بازی دوز تعلق گرفت.فقط ۳۸ نفر از بین ۷۷۶ نفر شرکن کننده به این بازی علاقه مندی نشان دادند.

انجام بازی های فکری مثل جدول نیاز به اطلاعات عمومی بالایی دارد و متناوبا باعث افزایش سطح  اطلاعات عمومی می شود. اکثر مخاطبان این بازی ها دارای تحصیلات کارشناسی هستند. کمترین درصد شرکت کنندگان به افراد با تحصیلات دکتری اختصاص داده می شود.

باید در نظر گرفت این بازیها آنها را زیرک تر و هشیار تر کرده و کمک می کند تا یادگیری شان سریعتر و بهتر شود. این بازی های فکری یکی از راه های ورزش فکری است.ورزش فکری ابزار های پرورش مغز بیشتر برای سالخوردگان مطرح می شود اما عده ای از آن ها هم برای کودکان در نظر گرفته می شود.

برای دیدن جزئیات بیشتر نظر سنجی به سایت نت رای مراجعه کنید.

2 دیدگاه برای «بازی های فکری انتخابی برای تمامی سنین +نتیجه ی نظر سنجی»

 • ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ در t ۱۱:۱۷ ق.ظ
  Permalink

  برای افراد بازنشسته که همیشه درگیری فکری دارند بازی فکری می‌تونه اونارو ازاین حال وهوا بیرون بیاره و زندگی براشون شیرین‌تر بشه⁦🍏🦐

  پاسخ دادن
 • ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ در t ۱۱:۱۸ ق.ظ
  Permalink

  برای افراد بازنشسته که همیشه درگیری فکری دارند بازی فکری می‌تونه اونارو ازاین حال وهوا بیرون بیاره و زندگی براشون شیرین‌تر بشه⁦🍏🦐

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *