اختراع های جدید سبک زندگی شما را تغییر می دهد،با جدید ترین آن ها آشنا شوید !

 

اختراع ها از گذشته در شیوه و سبک زندگی افراد نقش داشتند.با ورود اختراعات جدید به زندگی می تواند جذابیت های زیادی با خود داشته باشد.

با برخی ازمهیج ترین اختراعات  در سال های اخیر آشنا شوید:
اسپیکر هوشمند آمازون اکو:

 

اختراعآمازون اکو یک سیستم بلندگوی خانگی هوشمند با یک دستیار مجازی هوش مصنوعی به نام Alexa است که به دستورات صوتی پاسخ می‌دهد.

Alexa  مانند سیری اپل و دستیار صوتی گوگل در حال حاضر می‌تواند موسیقی پخش کند، دستگاه‌های خانگی هوشمند را کنترل کند، اطلاعات مختلف را ارائه کند، اخبار را بخواند، ساعت را تنظیم کند و حتی جوک تعریف کند!

کاربران می‌توانند انواع نرم افزارهای مختلف را بر روی اکو نصب کنند که این کار به آنها اجازه انجام کارهای مختلف را می‌دهد.

با قوری صدا را ضبط کنید:

اختراع

دو دانش آموز فارغ التحصیل از دانشگاه توکیو و دانشگاه هوسی عجیب ترین دستگاه ضبط صدا را اختراع کردند.

در قوری را بردارید و صدا را ضبط کنید! صدای کاربر درست همانند آب در درون این فناوری قوری مانند قرار می‌گیرد!

دو چرخه ای که می توانید با آن بچرخید:

این دوچرخه که Trocadero Fixie نام دارد، مانند سیستم تعادلی یک دوچرخه معمولی عمل کرده و هر زمان که دوچرخه ‌سوار بخواهد، می‌تواند بدنه پشتی دوچرخه را بچرخاند و آن را از راستای اصلی دوچرخه خارج کند.

برای افراد فراموش کار !

پیام خود را روی نان تست بنویسید.

نام این توستر هوشمند Toasteroid است. کاربر می‌تواند پس از تایپ پیام مورد نظر آن را از گوشی‌ هوشمند از طریق بلوتوث به توستر ارسال کند.

این توستر امسال (۲۰۱۷) وارد بازار می شود.

وجود خودرو های خودران نباید از این لیست جا بماند.تولید بیشتر این خودروها در سال های آینده شیوه ای متفاوت از زندگی را تحقق می بخشد.

 در آخر به بهترین اختراع سال ۲۰۱۶ در مجله ی تایم اشاره می کنیم:

مجله تایم هر سال تعدادی از بهترین اختراعات را معرفی می‌کند؛ اختراعاتی که جهان را به جای بهتری برای زندگی تبدیل می‌کنند. امسال در میان این لیست چشم‌مان به PlayStation VR شرکت سونی خورد. تایم این هدست واقعیت مجازی را به عنوان یکی از بهترین اختراعات سال انتخاب کرده و ارزش زیادی برای انقلابی که این هدست در حوزه واقعیت مجازی ایجاد کرده قایل شده است. تایم معتقد است این هدست بسیار ارزشمند است چون نسبت به رقبا قیمت پایین‌تری دارد .

در عین حال برای استفاده از آن نیازی نیست که یک کامپیوتر گیمینگ خیلی قدرتمند داشته باشید. در واقع برای کسانی که PS4 دارند تنها کار لازم خریدن هدست است. در حالی که برای استفاده از Oculus Rift و HTC Vive به احتمال زیاد بسیاری از کاربران باید به فکر بروزرسانی کامپیوترهای‌شان باشند. مجله تایم می‌گوید: برعکس رقبایش، PlayStation VR طراحی شده تا با کنسولی کار کند که میلیون‌ها نفر کاربر دارد.

کمی عقب تر میرویم و به بررسی یکی از اختراعات جالب  در سال ۲۰۱۵ می پردازیم:

برای خیلی از خانم هایی که علاقه ای به آشپزی ندارند یا برعکس آقایونی که علاقه دارند اما آشپزی بلد نیستند ماهیتابه ی هوشمند بسیار ایده ی جالبی است.

دو فارق التحصیل از دانشگاه MIT ماهیتابه ای اختراع کردند که، با استفاده از سنسور های حرارتی دمای خودش را اندازه می گیرد وبا استفاده از فناوری Bluetooth که در فرستنده اش در دسته ماهی تابه وجود دارد اطلاعات را بر روی یک اپ موبایلی نمایش می دهد

.اَپ موبایلی با توجه به اطلاعات رسیده از ماهی تابه ،به شما دستور می دهد که دقیقا که زمانی چه کاری را برای پختن غذای دلخواهتان انجام دهید.

تمام اختراع ها از گذشته تا به امروز موجب بهبود کیفیت سطح زندگی شده است.اما یک سری از آن ها بنیادی تر بوده و نقش موثر تری را داشتند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *