عملکرد دولت یازدهم را چگونه ارزیابی می کنید ؟! + نظرسنجی

به روز های پایانی دولت یازدهم رسیدیم. شنبه ۱۴ مرداد با انجام مراسم تحلیف ریاست جمهوری پرونده دولت یازدهم رسما بسته می شود و دکتر حسن روحانی دور دوم ریاست جمهوری خود را به صورت متوالی در دولت دوازدهم شروع خواهد کرد، در همین راستا چندی پیش مطلبی منتشر کردیم و در آن به بررسی آخرین اخبار از کابینه دولت دوازدهم پرداختیم.

به همین مناسبت برآن شدیم تا شرحی مختصر از عملکرد دولت یازدهم را منتشر کنیم و از شما کاربران گرامی بپرسیم که عملکرد این دولت را چگونه ارزیابی می کنید.

پس از انتخابات جنجالی خرداد سال ۱۳۹۲ ،  ۴ سال پیش در چنین روز هایی دولت یازدهم با عنوان دولت تدبیر و امید شروع به کار کرد. مراسم تنفیذ در ۱۲ مرداد ۹۲ و با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد و مراسم تحلیف نیز ۱۳ مرداد در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در شروع دولت یازدهم وضعیت کشور خصوصا از بعد اقتصادی چندان مناسب نبود ، برای اولین بار پس از جنگ تحمیلی رشد اقتصادی کشور برای ۲ سال پیاپی منفی شده بود و به دلیل تحریم های شدید جهانی میزان صادرات نفتی کشور افت چشمگیری داشت ، از طرفی دیگر تورم لحظه ای نیز بلای دیگری بود که بر سر اقتصاد ناتوان کشور آمده بود.

در همین برهه بود که آقای روحانی با شعار اعتدال به روی کار آمد و اکنون که ۴ سال از شروع کارش گذشته شرایط تغییرات قابل توجهی کرده است ، خطر حمله نظامی کشور های غربی از میان رفته و با امضای توافق نامه برجام ، حلقه تحریم ها تا حدودی شل تر شده ، تا جایی که دولت موفق به نو سازی ناوگان هوایی کشور شده و فروش نفت نیز روند صعودی به خود گرفته است.

نتیجه تمام این مسایل کاهش نرخ تورم بوده است که شاید بعد از چند مدت برای اولین بار است که خیلی از ما دغدغه گرانی لحظه ای بشیاری از اجناس را نداریم و می توانیم با خیال آسوده تری پولمان را سرمایه گذاری کنیم.

علاوه بر تمام مسایل گفته شده در رابطه با مشکلات اقتصادی ، دولت یازدهم دستاورد های دیگری نیز در زمینه های سلامت و بهداشت و روابط بین المللی نیز داشته است ، که شاید از جمله مهم ترین آن ها نجات کشور از فساد های سازمان یافته در دستگاه های مختلف باشد.

شما عملکرد دولت یازدهم را چگونه ارزیابی می کنید؟!

نظر شما خوانندگان گرامی در رابطه با عملکرد دولت یازدهم در ۴ سال اخیر چیست ؟! آیا توانسته است نظر شما را جلب کند ؟! شما به آن چه نمره ای می دهید ؟!

می توانید با مراجعه به سایت نت رای نظر خود را در رابطه با عملکرد دولت یازدهم در بخش های مختلف ثبت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *