مردم چه قدر به عملکرد دولت دوازدهم امیدوارند ؟! + نتیجه نظرسنجی

پیش از این به عملکرد دولت یازدهم از نگاه مردم پرداختیم و گزارشی از عملکرد آن دولت را بنا بر نظرات مردمی منتشر کردیم. پس از پایان رسمی دولت یازدهم و شروع به کار دولت دوازدهم برآن شدیم تا میزان امید کاربران را نسبت به عملکرد دولت دوازدهم بسنجیم و در همین راستا از کاربران خواستیم تا با ارایه نظرات خود ما را در این زمینه یاری کنند. امروز با ارایه این گزارش نتایج این نظرسنجی ها (که در هر کدام بیش از ۱۰۰۰ نفر شرکت کرده اند) را منتشر خواهیم کرد.

چه قدر به دولت دوازدهم امیدوارید ؟!

اولین سوالی که از کاربران خواستیم تا پاسخ دهند تعیین سطح امیدواری کلی خود نسبت به دولت جدید بود.

عملکرد دولت دوازدهم
امید مردم نسبت به عملکرد دولت دوازدهم

 

چه قدر به عملکرد دولت دوازدهم در حوزه “اقتصادی” امیدوارید؟!

سوال بعدی در زمینه امید به فعالیت های اقتصادی دولت بود.

عملکرد دولت دوازدهم
امید مردم نسبت به عملکرد دولت دوازدهم در حوزه اقتصادی

 

چه قدر به عملکرد دولت دوازدهم در حوزه “فرهنگی” امیدوارید؟!

سوال بعدی در رابطه با امید کاربران نسبت به اوضاع فرهنگی در طی ۴ سال آینده بود.

عملکرد دولت دوازدهم
امید مردم نسبت به عملکرد دولت دوازدهم در حوزه فرهنگی

 

چه قدر به عملکرد دولت دوازدهم در حوزه “اجتماعی” امیدوارید؟!

سوال بعدی در زمینه امید مردم نسبت به اوضاع اجتماعی مطرح شد و این اوین حوزه ای است که امتیازی بالا تر از متوسط را از آن خود می کند.

عملکرد دولت دوازدهم
امید مردم نسبت به عملکرد دولت دوازدهم در حوزه اجتماعی

 

چه قدر به عملکرد دولت دوازدهم در حوزه “سیاست خارجی” امیدوارید؟!

در سوال بعدی که در رابطه با وضعیت روابط خارجی کشور مطرح شد سطح امیدواری مردم نیز بالاتر رفته است.

عملکرد دولت دوازدهم
امید مردم نسبت به عملکرد دولت دوازدهم در حوزه سیاست خارجی

 

چه قدر به عملکرد دولت دوازدهم در حوزه “پیشرفت علم و فناوری و افزایش سطح سلامت جامعه” امیدوارید؟!

حوزه سلامت و فناوری از جمله حوزه هایی است که دولت یازدهم عملکرد مطلوبی در آن داشت به همین دلیل سطح امیدواری این حوزه در این دولت نیز مطلوب است.

عملکرد دولت دوازدهم
امید مردم نسبت به عملکرد دولت دوازدهم در حوزه علم و سلامت

 

جمع بندی

انتظارات از دولت دوازدهم در سطح مطلوبی است و این امر نشان از امیدواری نسبی مردم نسبت به بهبود شرایط در طول این دوره دارد. مردم نسبت به حوزه هایی همچون اقتصاد که مشکلات بزرگی را در خود می بیند، امید کمتری دارند ولی در حوزه هایی که دولت قبلی در آن ها عملکرد مطلوبی داشته است ( مانند افزایش سطح سلامت ) سطح امیدواری بالاتر است.

 

شما چه قدر به دولت دوازدهم و عملکرد آن امید دارید؟! نظر خود را به اشتراک بگذارید

1 دیدگاه برای «مردم چه قدر به عملکرد دولت دوازدهم امیدوارند ؟! + نتیجه نظرسنجی»

  • ۲۳ مرداد ۱۳۹۶ در t ۱۲:۳۱ ب.ظ
    Permalink

    درمورد شاخص رضایت از زندگی در دولت یازدهم و دوازدهم نمی دونم این آمار چقدر دقیق و درسته؟ اما در عمل آنچه که در جامعه شاهد آن هستیم این است که خودم و بسیاری از دوستان و آشنایان اگر نگویم صد درصد ، نودو نه درصد به هیچ وجه رضایت شغلی از کارشان ندارد .( چه دولتی و چه آزاد و خصوصی و شرکتی..) .. از نظر کیفیت خدمات بهداشتی و سرویس دهی بیمارستان ها برای قشر مستضعف که مجبورند به مراکز دولتی مراجعه کنند اصلا رضایت در بین مردم از بیمارستانها وجود ندارد(درحد صفر) . و آنچه که من خودم شاهد آن بودم اینست که متاسفانه پدرم و خواهر بزرگترم به علت اشتباهات پزشکان و عدم سرویس دهی مناسب پرستاران در بیمارستانهای تجریش و مدائن فوت نمودند . (فوت آنها بعلت بیماری نبوده بلکه به نوعی قتل غیرعمد بعلت بی نظمی و اشتباهات پزشکان و پرستاران در تزریق اشتباه دارو بوده است!!! که البته بعلت حمایت قوه قضائیه از عوامل بیمارستان شکایت ما نیز در دادگاه به جایی نرسید…) فوت تعدادی از دوستان و آشنایان نیز در بیمارستان ها بدلایل مشابهی بوده است و برخلاف تبلیغات رسانه ها قشرعظیمی از مردم از خدمات بیمه های درمانی محروم هستند . بسیاری از خدمات اصلی و عمده پزشکی شامل بیمه نمی شود و درصد زیادی از بیمه شدگان نیز یا بطور کامل باید هزینه ها را پرداخت کنند و یا درصدی را بعنوان فرانشیز باید پرداخت کنند… از نظر رضایت از کیفیت آموزش باید بعرض برسانم که اینجانب از زمان نوجوانی دغدغه اشتغال را داشتم و تا بحال که ۴۰ سال سن دارم و هنوز بیکارم حداقل ۲۳ سال است که دنبال کارمناسب می گردم و از آنجایی که درسال ۷۳ دیپلم ریاضی فیزیک را با معدل خوب گرفتم و در سال ۷۷ لیسانس نرم افزار و در سال ۸۳ فوق لیسانس هوش مصنوعی و رباتیک و در سال ۸۸ فوق لیسانس فناوری اطلاعات گرایش شبکه های کامپیوتری را گرفتم و دارای ۱۳۴ طرح تولیدی و صنعتی واساسنامه و ۴ اختراع ثبت شده و ۱۱ مقاله بین المللی در زمینه هوش مصنوعی و ۴ مقاله بین المللی در زمینه شبکه های حسگر بیسیم هستم و همچنین دارای صدها محصولات تولیدی سخت افزاری و نرم افزاری در زمینه های مختلف می باشم اما همچنان بیکار بوده و خانواده اینجانب با مشکلات معیشتی و اجاره مسکن روبرو هستند و چند هزار فارغ التحصیل رشته های فنی مهندسی را میشناسم و با آنها ارتباط دارم که همه آنها دارای مشکل بیکاری و مشکلات مشابهی هستند و این موضوع در هیچ جای دنیا و در فقیرترین کشورهای دنیا مانند کشورهای آفریقای مرکزی و نیجریه و موزامبیک و… به این شدت وجود ندارد و آنها مشکل اشتغال قشر تحصیل کرده ملت خود را حل کرده اند ….

    پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *