سلامت قلب توسط بیش از نیمی از افراد کنترل نمی شود + نتیجه ی نظر سنجی

۷ ساعت خواب شبانه داشته باشید تا سکته ی قلبی نکنید

سالانه  درصد بالایی از آمار مرگ و میر به بیماری های قلبی مربوط می شود.علاوه بر اینکه به دلیل آلودگی هوا ،مصرف زیاد فست فود ، کم تحرکی ، کمبود خواب ها ، استرس زیاد آمار مرگ و میر ناشی از این بیماری زیاد می شود شاهد آن هستیم که سن مبتلایان به این بیماری علی الخصوص سکته ی قلبی کاهش پیدا کرده است.

نظر سنجی در حوزه ی سلامت در هفته ی گذشته برگزار شد که امروز نتیچه ی آن را بررسی خواهیم کرد.

نظرسنجی روز : چه میزان با علایم و عوارض بیماری های قلبی آشنایی دارید و آیا تا به حال از سلامت قلب خود اطمینان حاصل کرده اید ؟!

 

سلامت قلب

در طی ۲۴ ساعتی که این نظر سنجی در سایت قرار داشته ۴۴۱ نفر در آن شرکت کردند.

حدود ۵/۲ از کاربران از وضعیت قلب خود آگاهی دارند . سلامت آن را به صورت سالیانه کنترل می کنند.۴۲٫۴ درصد از آمار به نسبت پایینی برای عضو خطرناکی مثل قلب محسوب می شود.

طبق آمار های منتشر شده در ۴۰ درصد مرگ و میر ها به دلیل بیماری های قلبی اتفاق می افتد که ۲۰ درصد از آن به دلیل سکته ی قلبی است.این بیماری ها به صورت ۵۷ درصدی در بین مردان بالای ۶۰ سال شایع است اما این روزها سکته ی قلبی در بین جوانان بیشتر شده است.

یکی از عوامل کاهش سن سکته ی قلبی به سیگار مربوط می شود.افرادی که از جوانی سیگار می کشند ۸ برابر بیشتر از دیگران در خطر ابتلا به سکته ی قلبی هستند.

سلامت قلب

۲۴/۳ درصد از کاربران نه با علائم بیماری های قلبی آشنایی دارند و نه از سلامت قلب خود آگاهی دارند که این آمار خوبی نیست و شما می توانید با علائم و بیماری های قلبی بیشترآشنا شوید. باتوجه به اینکه بیماری های قلبی بیشترین آمار مرگ و میر را در ایران به خود اختصاص داده و هم چنین به دلیل اینکه مصرف سیگار قبیون ،قست فود در بین جوانان بیشتر شده بهتر است که به طور سالیانه از سلامت این عضو مطمئن شویم.

برای دیدن جزئیات بیشتر این نظر سنجی این قسمت را کلیک کنید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *