مهمترین مشکلات دولت از دید مردم + نتیجه نظرسنجی

در تاریخ هر ملت، فراز و نشیب‌های تلخ و شیرینی وجود دارد که تعیین‌کننده سرنوشت و سازنده فرهنگ آن ملت است. نظام جمهوری اسلامی با جان‌فشانی فرزندان فداکار این مرز و بوم، حرکت خود را آغاز کرد. در این میان، شهادت دو شخصیت فداکار اسلام، رجایی و باهنر که به آتش کین منافقان سوختند، فصلی از شهادت را به نام «هفته دولت» در تاریخ انقلاب باز کرد، این شاید یکی از نخستین مشکلات دولت در جمهوری اسلامی ایران بود.
علت نام‌گذاری چنین هفته‌ای این است که دولت شهید رجایی، نخستین دولت و مکتبی بود که پس از حاکمیت لیبرال‌ها بر کشور، عهده‌دار امور شد. این دولت در آن دوره بحرانی، بیش‌ترین حد تلاش و کوشش را برای خدمت به اهداف مقدس انقلاب از خود نشان داد، تا آنجا که جان خویش را سر آن نهاد.

در حاشیه هفته دولت برآن شدیم تا نظرسنجی برگزار کنیم و نظر کاربران را در مورد بزرگ ترین مشکلات دولت بپرسیم و سپس از ببینیم از نظر کاربران کدام دوره ریاست جمهوری عملکرد مناسب تری در برابر این مشکلات داشته است. بر این اساس ۲ نظرسنجی انجام شد و در هر کدام از آن ها نزدیک به ۱۲۰۰ نفر شرکت کردند.

نظرسنجی : مهم ترین مشکلات و چالش های پیش روی دولت را چه میدانید ؟!

در این قسمت مشکلات پیش روی دولت را به دو بخش کلی مشکلات داخلی و مشکلات خارجی تقسیم کردیم که نتایج آن از این قرار است:

مشکلات دولت

 

البته این امری واضح است که مشکلات پیش روی دولت ترکیبی از مشکلات داخلی و خارجی است ولی به عقیده بیشتر کاربران مشکلات داخلی نقش پررنگ تری در این زمینه ایفا مس کند.

نظرسنجی : به نظر شما کدام دولت در سال های اخیر عملکرد بهتری داشته است ؟!

در سوال دوم از کاربران پرسیدیم که به نظر آن ها کدام دولت ها عملکرد بهتری در برابر این مشکلات داشته است که نتایج آن از این قرار است:

مشکلات دولت

دولت پنجم وششم به ریاست اکبر هاشمی رفسنجانی به عقیده نزدیک به یک سوم کاربران موفق ترین دولت سالیان اخیر کشور بوده است و دولت هفتم و هشتم به ریاست سید محمد خاتمی با ۲۷ درصد آرا دومین دولت موفق از دید کاربران است.

رتبه سوم در اختیار دولت نهم و دهم به ریاست محمود احمدی‌نژاد است (با ۲۰ درصد آرا) و دولت جدید به ریاست حسن روحانی در جایگاه چهارم است.

شاید دلیل این امر نا تمام بودن دوره ۸ ساله ریاست جمهوری حسن روحانی باشد.

مشکلات دولت

 

نظر شما در این رابطه چیست؟! مشکلات دولت داخلی است یا خارجی؟!

 

1 دیدگاه برای «مهمترین مشکلات دولت از دید مردم + نتیجه نظرسنجی»

  • ۵ شهریور ۱۳۹۶ در t ۵:۳۹ ب.ظ
    Permalink

    مشکلات داخلی فعلا مهتراز هرچیزی دیگه است

    پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *