آمار نگران کننده بیکاران تحصیل کرده! + نتیجه نظر سنجی

گله ها و شکایت های افراد از نبود کار و حقوق درست و حسابی روز به روز بیشتر می شود.شمار زیادی از دانشجویان از بیکاری بعد از فارغ التحصیلی خود گله مندند و عده ای دیگر از حقوق کار خود و عده ای دیگر از شان اجتماعی کار خود رضایت واقعی ندارند.واقعا چند درصد از افراد از وضعیت اشتغال و تحصیل خود رضایت کامل دارند؟

همانطور که گفتیم، طبق آمار های اعلام شده نرخ  بیکاری واقعی در ایران به ۳۵ تا درصد۴۰ و نرخ بیکاری مطلق به ۱۲ درصد می رسد.

سایت نت رای نظر سنجی در این راستا برگزار کرده.

نظرسنجی روز : وضعیت تحصیلات و اشتغال شما به چه صورت است ؟!

وضعیت اشتغال و تحصیل افراد چگونه است؟

نتجه ی این نظر سنجی با نارضایتی ها و گله های اطرافیان و افراد جامعه یکی است اما هم چنان با آمار رسمی اعلام شده متفاوت است.۴۶٫۷ درصد از شرکت کنندگان در شمار افراد تحصیل کرده ی بیکار قرار دارند و این آمار ناراحت کننده ای است.

سوالی که مطرح می شود این است که در میان افرادی که با وجود تحصیلات دانشگاهی کار ندارند چند درصدشان بیکارن چون شغل دلخواه خود را پیدا نکردند؟ شغلی با مزایایی که دلبخواهشان است؟یا اینکه بیکارن چون به بهامه های مختلف از جمله سابقه ی کار تایید نشدند؟بیکاری افراد علل مختلفی دارد که هم به خود فرد و هم به شرایط جامعه بستگی دارد.

حدود ۲۰ از کاربران تحصیلات دانشگاهی ندارند که ۶٫۶ درصد از آن ها مشغول به کار هستند و این نشان دهنده ی افزایش افراد تحصیلکرده در جامعه است. از میان کاربران ۹ درصدشان هم در شمار افراد محصل یا بازنشته قرار  دارند.

از نظر شما علت اصلی بیکاری افراد در جامعه چیست؟ به نظر شما عدم ارتباط کار و تحصیلات می تواند در بیکاری موثر باشد؟کار شما چقدر با شغلتان مرتبط است؟

 

شما می توانید جزئیات بیشتر این نظر سنجی در صفحه ی آن در سایت نت رای ببنید.

1 دیدگاه برای «آمار نگران کننده بیکاران تحصیل کرده! + نتیجه نظر سنجی»

  • ۱۰ شهریور ۱۳۹۶ در t ۵:۴۷ ب.ظ
    Permalink

    بله خیلی ها هستند که تحصیل کرده هستند ولی چون پیگیر رشته تحصیلی خود برای تخصصی ادامه نداده بیکار مانده البته وضع کارهم تو اجتماع ما خراب است

    پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *