آیا “رفقای خوب ” بهترین فیلم گانگستری ۲۷ سال اخیر است؟ + جشنواره

فیلم رفقای خوب یکی از جنجالی ترین فیلم های سینمایی سال ۱۹۹۰ البته دهه ۹۰ است.این فیلم به کارگردانی مارتین اسکورسیزی با ژانر جنایی محصول کمپانی آمریکایی برادران وارنر است.

مجله‌ی بریتانیایی “توتال فیلم” آن را به عنوان بهترین فیلم تمام دوران نامیده است. راجر ایبرت (بزرگترین منتقد معاصر آمریکایی) به این فیلم چهار ستاره داد و آن را بهترین فیلم جنایی تاریخ سینما معرفی کرد هم چنین این  فیلم در وبسایت گوجه فرنگی‌های گندیده ۹۶ درصد بدست آورده است.

موسسه فیلم آمریکا در سال ۲۰۰۷ و در میان لیست صد فیلمش که در این لیست ۱۰ فیلم برتر ۱۰ ژانر معرفی می شوند، رفقای خوب را دومین فیلم گانگستری برتر تاریخ بعد از پدرخوانده معرفی کرده است.و در مجموع رسانه ها، رفقای خوب را یکی از میراث اصلی تاریخ سینما معرفی کرده اند.

عنوان فیلم یعنی Goodfellas در واقع (در اصطلاح) به معنی «گانگستر ها» یا «مافیایی‌ها» می‌باشد.

فیلم رفقای خوب

داستان رفقای خوب:

تاثیر گذاری زیاد این فیلم را در میان سایر فیلم های گانگستری می توان به نشان دادن خشونت و تبهکاری بیشتر در میان گروه های مافیایی و گانگستری در این فیلم دانست.

شما می توانید  با شرکت در جشنواره کتاب صوتی ( رفقای خوب)برنده ی جایزه نقدی شوید!

1 دیدگاه برای «آیا “رفقای خوب ” بهترین فیلم گانگستری ۲۷ سال اخیر است؟ + جشنواره»

  • ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ در t ۲:۴۱ ب.ظ
    Permalink

    به نظر من هیچوقت نمیشه نظر بدی راجع به هر فیلم که درآینده هم بی نظیر خواهد بود چون امکان داره کسی فیلمی بسازد که خیلی بهتر و موفق تر از رفقای خوب باشه به نظر من ما همیشه باید نظر خودمون رو برای حال یا گذشته باشه که بگیم تا حالا رو دست نداشته ولی نمیتوانیم بگیم دیگه کسی از این فیلم بهتر نمیتونه درست کنه در آخر نظر من راجع به چیزهایی دیگه هم نمی تونیم نظر به آینده بدیم پیش بینی آینده دست خداست

    پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *