رقابت بین دو سبک متفاوت از خرید + نتیجه ی نظر سنجی

در گذشته نظر سنجی های مختلفی در  رابطه با رضایت شما از خرید حضوری و اینترنتی برگزار کردیم.این دفعه با طرح یک سوال ساده از شما پرسیدیم  کدام شیوه ی خرید را ترجیح می دهید؟

نظرسنجی روز : برای خرید یک محصول مشخص، اولویت شما خرید اینترنتی است یا خرید حضوری؟!

خرید حضوری

در مدت ۲۴ ساعت نزدیک ۴۰۰ نفر در این نظر سنجی شرکت کردند.

با وجود مزیت ها و سرعت و راحتی در خرید اینترنتی این سبک از خرید هنوز برای افراد در اولویت بالاتر از خرید حضوری قرار نگرفته است. به معنا که مردم در مقایسه ی این دو شیوه از خرید برای کالا های مختلف خرید حضوری را انتخاب می کنن.

البته این نتیجه برای همه ی افراد صدق نمی کند.بر اساس نتیجه ی این نظر سنجی ۵۹ درصد از افراد در هنگام خرید یک محصول خرید حضوری را ترجیح می دهند.گرچه اختلاف درصد میان این دو شیوه چندان زیاد نیست اما خرید حضوری هنوز محبوب تر از خرید اینترنتی است.

سایت های مختلفی در جهت ارائه ی کالاها و محصولات مختلف به صورت اینترنتی فعالیت می کنند و تا حدودی هم موفق بوده اند.ممکن با گسترش بیشتر چنین فروشگاه های اینترنتی تمایل افراد برای خرید اینترنتی بیشتر شودبه هر حال با توجه به اینکه طی این مدت این شیوه از خرید مخاطبان زیادی را با خود همراه کرده است دور ز انتظار نیست چند سال دیگر تغییری در سبک زندگی افراد و البته تغییری در انتخاب شیوه خرید افراد به وجود بیاید.

جدای از ویژگی های مختلف این دو شیوه ، برای عده ای از افراد خرید کردن حکم یک تفریح دارد و بازار گردی جزو جذابیت های آن به شمار می رود.چنین افرادی اغلب خرید حضوری را به خرید اینترنتی ترجیح می دهند.

 

برای دیدن جزئیات بیشتر این نظر سنجی به صفحه ی آن در سایت نت رای مراجعه کنید.

 

 

3 دیدگاه برای «رقابت بین دو سبک متفاوت از خرید + نتیجه ی نظر سنجی»

 • ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ در t ۵:۰۲ ب.ظ
  Permalink

  معمولا اگر کسی خرید حضوری داشته باشه خیلی بهتره تا اینتر نتی دلایل هم که زیاد داره یکیش اینکه خودت مستقیم کالا رو رویت میکنی مورد علاقه ات بود میخری

  پاسخ دادن
 • ۱ مهر ۱۳۹۶ در t ۱۰:۴۳ ق.ظ
  Permalink

  صدالبته ک خریدحضوری بهتره ولی خب درشرایطی هم خریداینترنتی راحتر وبه صرفه تره.

  پاسخ دادن
 • ۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ در t ۳:۰۳ ب.ظ
  Permalink

  نظرسنجیتون میتونست بهتر باشه با این سوال میپرسیدین خرید حضوری یا غیر حضوری و بعد خرید تلفنی یا اینترنتی

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *