مشکلی به نام ترافیک هفته اول مهر! آیا وضعیت بهتر شده است؟! + نظرسنجی هفته

شروع پاییز یادآور موضوعات بسیاری است، از شروع سال تحصیلی و رفتن داش آموزان و دانشجویان به کلاس هاس درس گرفته تا خنک شدن هوا… اما یکی از مشکلاتی که همواره با شروع ماه مهر به ذهن بزرگسالان به خصوص رانندگان می رسد موضوع ترافیک هفته اول مهر است!

همه ساله با افزایش ناگهانی عبور و مرور ها در هفته اول مهر ماه، شاهد ترافیک های سنگین و نیمه سنگینی در شهر های بزرگ هستیم که شاید چند هفته طول بکشد تا با نظم یافتن سرویس های مدرسه و سایر عوامل ، ترافیک به حال عادی (البته سنگین تر از تابستان!) در بیاید.

راه کار هایی در خصوص جلوگیری از این شوک اولیه معرفی شده اند که از بین آن ها می توان به انعطاف زمانی ساعت کاری ادارات در نیمه اول مهر و افزایش ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی اشاره کرد.

 

مقایسه ترافیک هفته اول مهر امسال نسبت به سال گذشته
شهردار تهران با اشاره به افزایش ۱۶ درصدی سفرهای درون شهری پایتخت گفت: ترافیک اول مهر امسال نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد کاهش یافته است.
همچنین شهردار تهران با اعلام برنامه ریزی های زیر، خبر از کنترل شوک ترافیکی اول مهر داد:
پلیس راهور حضور فعال داشته و هر نقص فنی که منجر به ترافیک شود با کمک پلیس به سرعت برطرف می شود.
تعداد اتوبوس ها و تاکسی ها افزایش یافته و در همین راستا تعدادی سرویس خاص مدرسه به صورت آزمایشی در مناطق چهار و هشت پایتخت راه اندازی شده است.
در تمامی میادین پر ترافیک برنامه ریزی های ویژه ای صورت گرفته است.
 مترو تهران نیز در آمادگی کامل به سر می برد.
ترافیک تهران و سایر کلان شهر ها در اول مهر در معابر بزرگراهی کمتر بوده و در ازای آن معابر شریانی درجه یک و دو (خیابان‌های اصلی و فرعی) بیشترین بار ترافیک را دارند. در مقابل ترافیک در خیابان‌ها و معابر غیربزرگراهی به واسطه سفرهای تحصیلی دانش‌آموزان تشدید شده است.
نظر شما در این رابطه چیست؟!

2 دیدگاه برای «مشکلی به نام ترافیک هفته اول مهر! آیا وضعیت بهتر شده است؟! + نظرسنجی هفته»

  • ۳ مهر ۱۳۹۶ در t ۱۰:۳۷ ق.ظ
    Permalink

    مشکل ترافیک و آلودگی هوا در تهران فقط با سیاست تمرکز زدایی و کاهش جمعیت مستقر در تهران حل می شود وگرنه هرچه بزرگراه و وسایل حمل و نقل جمعی مثل مترو و اتوبوس را گسترش بدهند چون در شهرستانها امکانات نیست و مردم با بدبختی و محرومیت دست و پنجه نرم می کنند سیل مهاجرت به تهران افزایش یافته و درنتیجه مشکلات زیادی را در پایتخت ایجاد خواهد نمود .

    پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *