مدرسه دولتی یا غیر انتفاعی؟! انتخاب شما کدام است؟! + نظرسنجی

شاید یک یا دو دهه قبل مدارس خیلی تنوع کمتری داشتند، آن موقع ها انتخاب مدرسه تنها محدود به مدارس دولتی آن هم بر اساس نزدیکی به محل سکونت بود! ولی از اواسط دهه ۷۰ بود که سر و کله مدارسی تحت عنوان مدارس غیر دولتی یا غیر انتفاعی پیدا شد. مدارسی که هزینه های آن را دولت تقبل نمی کرد و والدین دانش آموزان موظف به تامین منابع مالی مدرسه بودند.

از زمان پیدایش این مدرسه ها، موضوعی مطرح شد که آیا کیفیت آموزشی در این مدارس بالاتر از مدارس دولتی است؟! نکته ای که در این رابطه می توان به آن اشاره کرد آن است که این مدارس معمولا ساعت کاری بیشتری دارند و کلاس های فوق برنامه بیشتری در اختیار دانش آموزان قرار می دهند ولی بحث کیفیت دروس استاندارد امری جداست!

از طرفی دیگر عده ای دیگر عکس این موضوع را ادعا می کنند، به این معنی که می گویند کیفیت آموزش ها در این مدارس ضعیف تر هستند و به نوعی با پول نمره می دهند!

همانطور که اشاره شد در رابطه با برتری کیفیت آموزش بین مدارس دولتی و غیر انتفاعی ۲ دیدگاه مخالف هم وجود دارد، در این گزارش به بررسی تفاوت های کلی مدارس دولتی و غیر انتفاعی می پردازیم و از شما می پرسیم که به نظر شما کدام یک کیفیت آموزشی بهتری را ارایه می کنند.

مهم ترین عوامل تصمیم گیری در انتخاب مدرسه دولتی یا غیرانتفاعی
  • کادر مجرب و دلسوز
  • داشتن رویکرد تربیتی مناسب
  • هزینه تحصیل
  • نزدیک بودن به محل سکونت
  • فعالیت‌های فوق برنامه
  • ساعت کاری مدرسه
انتخاب شما کدام است؟!

شما کدام نوع مدرسه را ترجیح می دهید؟!

در نظرسنجی شرکت کنید و منتظر انتشار نتایج آن در چند روز آینده باشید!

برای شرکت در نظرسنجی کلیک کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *