وضعیت توجه به روستا ها و عشایر چگونه است؟! + نتیجه نظرسنجی

هفته گذشته در حاشیه روز ملی روستا و عشایر مطلبی منتشر کردیم و به بررسی گزارش دولت در همین رابطه پرداختیم و از شما کاربران گرامی در رابطه با وضعیت رسیدگی و توجه به روستا ها و عشایر کشور پرسیدیم.

بد نیست به طور مختصر به سرفصل گزارش دولت در این زمینه اشاره کنیم:

پس از انقلاب اسلامی خدمات شایان توجهی در راستای بهبود زندگی روستائیان ارائه شده اما این خدمات تنها برای توسعه کاربری و فیزیکی روستاها بوده است، در حالی که ما باید به این باور برسیم که توسعه روستایی یک توسعه همه جانبه بوده که در آن سرمایه انسانی و مکانی باید با هم رشد پیدا کند.

در زمینه گازرسانی، برق رسانی، آبرسانی و ساخت مسکن روستایی اقدامات قابل توجهی در بخش بزرگی از روستاهای کشور بویژه در دولت تدبیر و امید انجام شده است و در توسعه روستایی در زمینه عدالت اجتماعی و آموزشی نامهربانی هایی صورت گرفته و اشتغالزایی، کسب درآمد و آموزش روستاییان مورد توجه قرار نگرفته است.

 

نظرسنجی : به نظر شما وضعیت توجه به روستاها و عشایر کشور از سوی دولت چگونه است؟!

توجه به روستا

از بین این ۷۰ درصد ۴۲ درصد معتقدند که وضعیت بهتر شده و با نرخ قابل قبولی پیش می رود و از این شرایط راضی هستند ولی ۲۸ درصد دیگر معتقدند علی رغم بهبود اوضاع، هنوز نیاز به پیشرفت احساس می شود و خواهان توجه بیشتری به روستا ها و عشایر هستند.

از طرفی دیگر، بیش از ۱۳ درصد کاربران معتقدند که شرایط تفاوتی با سال های قبل نکرده و با همان منوال طی می شود.

نکته قابل تامل در این نظرسنجی این است که ۸ درصد از کاربران گفته اند که اکنون توجه کمتری به روستا ها و عشایر می شود که این امر قابل پیگیری و ریشه یابی است.

نظر شما در این رابطه چیست؟!

آیا میزان توجه به روستا ها و عشایر بیشتر و بهتر شده؟!

برای مشاهده نتایج کامل نظرسنجی به سایت نت رای مراجعه کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *