بهترین های جشنواره فیلم فجر از نگاه مردم، مقایسه با نتایج نهایی

جشنواره فیلم فجر

جشنواره بین‌المللی فیلم فجر مهمترین جشنواره سینمایی ایران است که از سال ۱۳۶۱ تاکنون در بهمن ماه هر سال در تهران برگزار می‌گردد. تاکنون ۳۵ دوره از این جشنواره برگزار شده است که آخرین آن در سال ۱۳۹۵ بود. این جشنواره توسط بنیاد سینمایی فارابی و زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

جشنواره فجر تا سال ۱۳۷۴ فقط به تولیدات سالانه سینمای ایران می‌پرداخت. از سال ۱۳۷۴ جشنواره به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود و علاوه بر سینمای ایران، در بخش بین‌الملل به بررسی فیلم‌هایی از سینمای جهان می‌پردازد. در بخش‌های رقابتی این جشنواره، شرکت کنندگان برای کسب جایزه مخصوص که “سیمرغ بلورین” نام دارد با هم رقابت می‌کنند. دیپلم افتخار و لوح زرین از دیگر جوایز این جشنواره می‌باشند. طی سالیان اخیر مسابقه‌های سینمای مستند، فیلم کوتاه و مسابقه مواد تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی نیز به بخش‌های سینمای ایران اضافه شده است. در ابتدای جشنواره آیین بزرگداشت یک هنرمند برگزار می‌شود و در انتها هم جوایز ویژه و مردمی به فیلم انتخاب شده با رای مردم داده می‌شود. در سال ۱۳۹۳ بخش بین‌الملل جشنواره جدا شد.

نظرسنجی های ۳۵امین دوره فیلم فجر:

در جشنواره ۳۵ ام سامانه نت رای به منظور اخذ نظرات مردمی در خصوص بهترین فیلم، بهترین نقش اول زن، بهترین نقش اول مرد و بهترین کارگردانی اقدام به برگزاری یک نظرسنجی آنلاین نمود که نتایج آن بدین شرح بود:

 • سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه کاربران نت رای بایستی با ۲۱ درصد آرا به فیلم فراری و پس از آن ماجرای نیمروز با ۲۰ درصد آرا اهدا می شد. در اختتامیه جشنواره از نگاه هیات داوران ماجرای نیمروز سیمرغ بلورین بهترین فیلم جشنواره را تصاحب نمود.
 • بهترین بازیگر نقش اول مرد از نگاه کاربران نت رای آقای محسن تنابنده برای فیلم فراری با اخذ ۲۸ درصد آرا و پس از آن امیر آقایی برای فیلم “بدون تاریخ بدون امضاء” با اخذ ۲۴ درصد آرا مقام دوم را کسب نمود. در اختتامیه جشنواره از نگاه هیات داوران آقای محسن تنابنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را کسب نمود.
 • بهترین بازیگر نقش اول زن از نگاه کاربران نت رای سرکارخانم مریلا زارعی برای فیلم “زیر سقف دودی” با اخذ ۳۳ درصد درصد آرا و پس از آن خانم لیلا حاتمی برای فیلم “رگ خواب” با اخذ ۲۳ درصد آرا مقام دوم را کسب نمود. در اختتامیه جشنواره از نگاه هیات داوران سرکار خانم مریلا زارعی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را کسب نمود.
 • بهترین کارگردانی از نگاه کاربران نت رای سرکارخانم پوران درخشنده برای فیلم “زیر سقف دودی” با اخذ ۱۸٫۹ درصد درصد آرا و پس از آن آقای وحیدجلیلوند برای فیلم “بدون تاریخ بدون امضاء” با اخذ ۱۸٫۵ درصد آرا مقام دوم را کسب نمود. در اختتامیه جشنواره از نگاه هیات داوران آقای وحیدجلیلوند برای فیلم “بدون تاریخ بدون امضاء” سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی را کسب نمود.

نتایج نظرسنجی جشنواره فیلم فجر

بهترین فیلم از نگاه تماشاگران و ساز و کاری جدید:

در خصوص بهترین فیلم از نگاه تماشاگران، نت رای اقدام به یک ساز و کار اخذ نمره از طریق پیامک، و با توزیع تراکت در تمام سینماهای محل نمایش فیلمهای جشنواره در تهران، اقدام به برگزاری نظرسنجی مربوطه با همکاری سایت سلام سینما نمود و در این نظرسنجی بهترین فیلم از نگاه تماشگران بر اساس آرا ماخوذه “فیلم ماجرای نیمروز” با ۷٫۹۶ امتیاز از ۱۰ امتیاز بهترین فیلم مردمی انتخاب شد. در اختتامیه جشنواره، هیات داوران نیز بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را همین فیلم ماجرای نیمروز انتخاب نمودند.

 

برای مشاهده نتایج لینکهای زیر را کلیک کنید:
بهترین کارگردانی
بهترین بازیگر نقش اول زن
بهترین بازیگر نقش اول مرد
سیمرغ بلورین بهترین فیلم

1 دیدگاه برای «بهترین های جشنواره فیلم فجر از نگاه مردم، مقایسه با نتایج نهایی»

 • ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ در t ۷:۳۳ ب.ظ
  Permalink

  سلام
  به نظرمن جمعیت باید کمتربشه دراین شهرهای بزرگ مخصوصاشهرتهران
  بعضی ازکارخونه هاهم باید به شهرهای دیگه واگذاربشن
  هرخانواده ای فقط یه خودروداشته باشن
  یک روز درهفته معمولاجمعه همه درخونه هاشون باشن

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *