درگیری سازمان لیگ و صدا و سیما بر سر حق پخش بازی ها! + نظرسنجی

چندی است که شاهد درگیری سازمان لیگ و صدا و سیما بر سر حق پخش بازی های فوتبال هستیم، ماجرا از جایی شروع شد که سازمان لیگ از صدا و سیما درخواست کرد تا حق پخش مسابقات فوتبال را پرداخت کند ، امری که در تمام نقاط جهان مرسوم بوده و یکی از مهم ترین منابع درآمد های هر باشگاه ورزشی است، اما صدا و سیما از این تصمیم سر باز زد.

اولین اقدام سازمان لیگ در جواب صدا و سیما

پس از مشکلاتی که بین سازمان لیگ و سازمان صدا و سیما مبنی بر پرداخت نشدن حق پخش تلویزیونی مسابقات لیگ برتر به وجود آمد، سازمان لیگ فوتبال حق محتوایی مسابقات لیگ برتر را به شرکت دیگری واگذار کرده است و قرارداد همکاری را با شرکت مزبور امضا کرد.

طی این قرارداد، پخش مستقیم مسابقات کماکان توسط صدا و سیما انجام می‌شود اما هیچ کدام از برنامه‌های ورزشی این سازمان نمی‌توانند برای برنامه‌های مختلف ورزشی با محوریت لیگ برتر فوتبال تصویری را ضبط کنند. از جمله این برنامه‌های فوتبالی می‌توان به برنامه نود، شب‌های فوتبالی، ورزش و مردم و … اشاره کرد.

پاسخ صدا و سیما به اقدام سازمان لیگ

از پیش از دربی تنها دوربین‌های صدا و سیما اجازه پخش مستقیم دیدار را پیدا کردند و از تصاویر برداری حواشی دربی، نشست‌های خبری و میکسدزون جلوگیری به عمل آمد و امروز در مسابقات هم چنین اتفاقی رخ داد.

در پخش مستقیم دیدار تیم‌های استقلال و نفت در اعتراض به عدم حضور دوربین‌ها شاهد رفتار جالبی از سوی صدا و سیما بودیم و این دیدار به گونه‌ای فیلمبرداری شد که تابلوهای تبلیغاتی کنار زمین در تصاویر قابل مشاهده نباشد.

مسئولان تبلیغات ورزشگاه آزادی پس از گذشت دقایقی از این دیدار و متوجه شدن رفتار جدید سازمان صدا و سیما به توضیح این اتفاق پرداختند و روی تابلوهای تبلیغاتی با نوشتن جمله” به علت تصاویر برداری غیر استاندار صدا و سیما از مردم شریف عذرخواهی می‌نمایم” نسبت به رفتار صدا و سیما اعتراض کردند. به نظر می‌رسد با این اتفاق باید منتظر درگیری مجددا سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال با صداوسیما در هفته‌های آینده باشیم.

درگیری سازمان لیگ و صدا و سیما

در درگیری سازمان لیگ و صدا و سیما حق با کیست؟!

در تمام کشور ها مسئله حق پخش بازی ها ، یکی از مهم ترین منابع درآمد باشگاه های ورزشی به شمار می رود و اگر واقعا بخواهیم باشگاه های ورزشی ما نیز به صورت مستقل اداره شوند باید مشکلاتی همچون حق پخش و اسپانسر های تیم ها حل شود تا باز هم شاهد تهدید هایی از جانب آسیا برای حذف تیم ها از لیگ قهرمانان آسیا به علت بدهی نباشیم!

 

به نظر شما در درگیری های پیش آمده حق با کدام طرف است؟!

برای شرکت در نظرسنجی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *