تیم ملی فوتبال ساحلی ایران به مقام سوم جهان رسید + نظرسنجی

اگر اهل پیگیری اخبار ورزشی باشید حتما می دانید که تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در مسابقات قهرمانی بین قاره ای جهان در رشته فوتبال ساحلی رسید.

در فینال این مسابقات برزیل با عبور از سد پرتغال به قهرمانی رسید و در بازی رده بندی نیز تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان با غلبه بر روسیه به مقام سوم دست یافت.

مراسم انتخاب برترین‌های فوتبال ساحلی ۲۰۱۷ ۱۳ آبان در دبی برگزار شد که از ایران چهار نامزد در بین جوایزی که قرار بود اهداء شود، حضور داشت؛ پیمان حسینی به‌عنوان بهترین دروازه‌بان و بهترین گل؛ محمد احمدزاده بهترین بازیکن و همچنین محمد میرشمسی، سرمربی سابق تیم ملی ایران در جمع کاندیداهای برترین مربی.

پیمان حسینی که در دیدار افتتاحیه جام جهانی باهاما با بلند کردن توپ از روی زمین و شوت روی پا به کنج دروازه مکزیک برای ایران گلزنی کرده بود و در پایان همین رقابت‌ها گل او به‌عنوان بهترین گل مسابقات انتخاب شد، در این مراسم هم با همان گل جایزه بهترین گل سال ۲۰۱۷ فوتبال ساحلی دنیا را دریافت کرد.

لحظاتی بعد از دریافت این جایزه، نام پیمان حسینی دوباره اعلام شد و این بار او به دلیل انتخابش به‌عنوان بهترین دروازه‌بان سال ۲۰۱۷ فوتبال ساحلی جهان روی سن رفت تا در یک شب، علاوه بر سومی در جام بین قاره‌ای، دو جایزه برترین‌های سال را هم دریافت کند.

محمد احمدزاده، کاپیتان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران نیز که جزو کاندیداهای مرد سال ۲۰۱۷ جهان بود، با وجود نرسیدن به این عنوان در جمع ۵ ستاره سال این رشته قرار گرفت.

پیمان حسینی، بعد از دریافت جایزه بهترین گل سال ۲۰۱۷ مقابل حاضرین مراسم گالا فوتبال ساحلی جهان گفت:«خیلی خوشحال هستم که این انتخاب صورت گرفته است؛ من یک بازیکن فوتبال بودم که به فوتبال ساحلی آمدم؛ مارکو اوکتاویو و عباس هاشم‌پور، مربیانی بودند که فوتبال ساحلی را به بنده یاد دادند و حالا عاشق این رشته هستم».
او پس از انتخابش به‌عنوان بهترین دروازه‌بان سال ۲۰۱۷ فوتبال ساحلی دنیا نیز مجددا روی سن حاضر شد و اظهار کرد: «گرفتن این جایزه یکی از بهترین آرزوهای من بود که به آن رسیدم؛ خیلی خوشحال هستم، چون سال‌ها برای آن تلاش کرده بودم و به نظرم نتیجه زحمات مربیان، هم‌‌تیمی‌ها، فدراسیون، دپارتمان فوتبال ساحلی و … بود و به همه تعلق دارد.»
حسینی ادامه داد: «از سازمان جهانی و مسئولانی که موجب پیشرفت این رشته شدند تا جزو محبوب‌ترین ورزش‌ها در ایران شود، از مسئولان امارات که هر ساله میزبانی شایسته‌ای داشتند و همچنین از پدر و مادرم تشکر می‌کنم؛ این جایزه را نیز به هم‌تیمی‌ها و مردم کشورم تقدیم می‌کنم.»

آیا به ظرفیت های تیم ملی فوتبال ساحلی کشور توجه می شود؟!

این یک حقیقت است که شاید فقط حضور در جام جهانی فوتبال بازتاب بسیار بیشتری نسبت به کسب مقام سوم فوتبال ساحلی در جهان دارد! همین وضعیت را برای فوتسال نیز می توان در نظر گرفت.

شاید در چند سال اخیر تنها ورزشی که به موفقیت آن توجه شد والیبال بود که مردم واقعا اخبار آن را دنبال می کردند.

نکته دیگری که باید به آن توجه کرد توجه مردم است که خب طبیعتا تابع میزان اطلاع رسانی خواهد بود اما به خودی خود نیز عامل تاثیرگذاری است.

بر همین اساس می خواهیم از شما بپرسیم که آیا در جریان کسب مقام سوم تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در مسابقات جهانی و کسب عناوین فردی بازیکنان آن هستید؟!

 

برای شرکت در نظرسنجی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *