نظر کاربران در رابطه با ورود هالووین به ایران ! + نتیجه نظرسنجی

یک هفته از مراسم جهانی هالووین می گذرد و همانطور که پیش تر در گزارشی به تاریخچه و سنت های آن پرداختیم به این نکته اشاره کردیم که زمزمه هایی از علاقه ایرانی ها برای ورود هالووین به ایران شنیده می شود!

طی چند سال اخیر پای این جشن به ایران هم باز شده و تعداد افرادی که «هالووین» را جشن می‌گیرند، ‌ کم نیست. البته طی یکی، دو سال اخیر این موضوع عمومیت بیشتری پیدا کرده و بسیاری از قنادی‌ها، کیک‌ها و شیرینی‌های مخصوص این شب‌ها را پشت ویترین‌هایشان قرار می‌دهند و سفارش هم می‌گیرند. بعضی از میوه‌فروشی‌ها هم کدوتنبل‌های تزئین شده‌ای را برای این مراسم آماده فروش کرده‌اند. حتی فروش زیورآلات نیز برای این شب مرسوم شده است و تجارت آن رواج پیدا کرده است.

داستان ورود هالووین به ایران از کجا شروع شد؟!

داستان ورود جشن ها و سنت های خارجی به ایران با کریسمس استارت خورد ، چند سال پیاپی تبریک کریسمس در ایران باب شد و به مناسبت آن جشن هایی نیز برگزار شد که البته این جشن ها و تبریک ها برای اقلیت های مذهبی امری کاملا طبیعی و عادی به شمار می آید ولی دلیل استقبال پر شور سایر ایرانیان از این جشن ها مشخص نشد، پس از این که جشن های کریسمس به نوعی عادی شد و جا افتاد اکنون نوبت به هالووین رسیده که ۱-۲ سال است ایرانی های داخل کشور! به طور جدی این جشن را برگزار می کنند و سنت های مربوط به آن را انجام می دهند.

البته استفاده از سنت های جهانی اگر در چارچوب فرهنگ های کشور میزبان باشد اشکالی ندارد اما انجام برخی امور به صورت کورکورانه و بدون توجه به دلیل آن امری ناپسند است.

ما در نت رای یک نظرسنجی ترتیب دادیم تا بپرسیم که آیا با انجام جشن هالووین در ایران موافق هستید؟! نتایج جالب بود….

 

نظرسنجی : با ورود سنت های غربی همچون جشن هالووین به کشور موافقید؟!

همانطور که پیش تر اشاره شد اگر این موافقت همراه با شناخت باشد به هیچ وجه اشکالی ندارد، ترس ما از تقلید کورکورانه است!

ورود هالووین به ایران

ولی ۴۳ درصد دیگر مخالف برپایی این جشن ها هستند که ما امیدواریم این مخالفت هم همراه با شناخت بوده باشد!

۱۰ درصد گفته اند که نظری ندارند ،  می توانیم بگوییم این افراد یا شناخت کاملی از هالووین نداشته اند و یا برپایی یا عدم برپایی آن برایشان فرقی نمیکرده!

 

برای مشاهده نتایج کامل کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *