مهم ترین مشکل و مانع برای ایجاد کسب و کار در ایران از دید مردم + نتیجه نظرسنجی

حتما شما هم زمانی به فکر ایجاد کسب و کار جدید و کار کردن برای خودتان افتاده اید و احتمالا بیشتر شما هم با اندکی بررسی از خیر آن گذشته اید!

همانطور که قبلا اشاره کردیم ، موانع ایجاد کسب و کار در کشور باعث شده تا بسیاری از جوانان که دارای ایده های نو و جذابی هم هستند جسارت ورورد به این بازار ها را نداشته باشند. البته در چند سال اخیر به کمک طرح هایی همچون بنگاه های زود بازده و حمایت از شرکت های دانش بنیان این وضعیت در ظاهر بهتر شده اما هنوز هم تا عملیاتی شدن اینگونه طرح ها در کشور راه درازی باقی است.

قبلا در گزارشی به مشکلات ایجاد کسب و کار در کشور پرداختیم و چندین عامل را معرفی کردیم و بر همین اساس نظرسنجی هم ترتیب دادیم تا ببینیم به نظر مردم کدام عامل بیشترین تاثیر منفی را در مسیر ایجاد کسب و کار ها در کشور دارد.

با انتشار این نتایج همراه ما باشید.

نظرسنجی : به نظر شما بزرگترین مشکل ایجاد یک کسب و کار جدید در کشور چیست؟!

کسب و کار

پس از سرایط بد اقتصادی ، عدم پشتیبانی مسئولان از کسب و کار های جدید در کشور با اختلافی معنا دار و با کسب ۱۸ درصد آرا به عنوان دومین عامل بازدارنده در ایجاد کسب و کار های جدید در کشور معرفی شد.

۱۲ درصد کاربران به وجود رقبای قدیمی و رقابت آن ها ( آن هم به صورت سالم! ) رای دادند و ۹ درصد نیز به محدودیت های قانونی اشاره کرده اند.

نکته جالب این است که بر خلاف تصور بسیاری از مردم که عدم موفقیت خود را به گردن دشمنی دیگران می اندازند، گزینه اتحاد رقبا و تلاش ناسالم برای حذف رقیب جدید با ۷ درصد آرا کمترین تاثیر را در این بین از دید مردم داشته است!

 

به نظر شما کدام عامل بیشترین تاثیر را در محدود کردن کسب و کار های جدید در کشور دارد؟!

در قسمت نظرات با بقیه به اشتراک بگذارید

برای مشاهده نتایج کامل نظرسنجی فوق به سایت نت رای مراجعه فرمایید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *