نظر مردم در رابطه با دعوای صداوسیما و سازمان لیگ بر سر حق پخش بازی ها + نتیجه نظرسنجی

چندی است که دعوای صداوسیما و سازمان لیگ بر سر حق پخش بازی های فوتبال کشور بالا گرفته، همانطور که گفتیم سازمان لیگ از حضور دوربین های صداوسیما جلوگیری می کند و در طرف مقابل صداوسیما نیز با تصویربرداری غیراستاندارد خود جواب سازمان لیگ را می دهد!

ما نیز از مردم پرسیدیم که در دعوای صداوسیما و سازمان لیگ حق را به کدام طرف می دهند؟! در این گزارش ابتدا مروری کوتاه بر قضیه حق پخش در جهان می اندازیم سپس نتیجه نظرسنجی فوق را منتشر خواهیم کرد.

نگاهی به حق پخش بازی های فوتبال در اروپا و درآمد باشگاه ها از این طریق

در هر فصل از فوتبال حق پخش بازی های فوتبال مبلغ قابل توجهی است که به حساب باشگاه های مختلف واریز می شود و این یکی از راه های اصلی درآمد باشگاه ها و مستقل ماندن آن ها است. مسائل دیگری که باعث ثبات و گردش مالی یک باشگاه می شود شامل درآمد های مربوط به بلیط فروشی، فروش پیراهن و تبلیغات است که هیچ کدام در ایران به درستی اجرا نمی شود!

حتما شما هم شنیده اید که در حالی که باشگاه های استقلال و پرسپولیس مبلغ زیادی را از اسپانسر های خود طلبکار اند به علت پرداخت نشدن این بدهی ها و نا توانی در پرداخت حقوق بازیکنان و کادر فنی در شرف حذف از لیگ قهرمانان آسیا بودند که باز هم دولت به میان آمد و تمام هزینه را به عهده گرفت!

وقتی از وابسته بودن باشگاه ها به دولت انتقاد می کنیم به این مسئله هم دقت کنیم که هیچ چیز سر جای خودش نیست!

به عنوان مثال فقط اشاره می کنم که باشگاه یوونتوس ایتالیا در فصل گذشته فقط از محل حق پخش بازی ها ۳۹۱ میلیون یورو درآمد داشته است!

نظرسنجی : در دعوای صداوسیما و سازمان لیگ برتر فوتبال بر سر حق پخش مسابقات فوتبال، به نظر شما حق با کیست؟!

جالب است بدانید صداوسیما حق پخش مسابقاتی همچون المپیک را می خرد ( چون مجبور است! ) ولی حاضر به خرید حق پخش بازی های داخلی و کمک به حرفه ای شدن ورزش کشور نیست.

دعوای صداوسیما و سازمان لیگ

از طرف مقابل ۲۰ درصد کاربران گفته اند که حق با صدا و سیما است و نیازی به پرداخت حق پخش بازی ها نیست ( یا حداقل نیاز به پرداخت مبلغ مورد درخواست سازمان لیگ نیست ).

 

برای مشاهده نتایج کامل نظرسنجی فوق کلیک کنید

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *