صحبت های جنجالی علی کریمی در رابطه با شفافیت در فوتبال + نظرسنجی

صحبت های جنجالی علی کریمی در رابطه با شفافیت در فوتبال چند روزی است که بسیار خبر ساز شده.علی کریمی در گفت و گو با برنامه فوتبال یک درباره شفاف سازی در فوتبال گفت: در همین تیم نفت در یک بازی بازیکنی را به میدان فرستادند و گفتند هوای ما را داشته باشید، بازیکن گفته من پول نگرفتم چطور هوای تو را داشته باشم، به او گفتند مگر قرار است پولی بگیرید اینجا چشم به این مسأله نداشته باشید چرا که از پول خبری نیست.

شما وضعیت بدهی باشگاه‌ها را ببینید اگر آندرانیک تیموریان نامه نزده بود در حال حاضر کاری صورت می‌گرفت؟! از مهدی تاج می‌پرسم چرا این اقداماتی که در حال حاضر صورت می‌گیرد را دو، سه یا چهار سال قبل انجام ندادند. او و اکیپش ۷، ۸ یا ۱۰ سال است که در فوتبال حضور دارند. دایره‌ای را در نظر بگیرید و افراد مدنظر او در این دایره به عنوان مشاور حضور دارند. او چه کار ماندگاری کرده است اگر چنین اقدامی انجام داده به ما بگوید تا در جریان قرار بگیریم. آیا ساختمان فدراسیون را خریده یا کمپ تیم ملی را درست کرده است؟

انتقاد به حق جابه جایی بازیکنان

وی با انتقاد از مبالغی که از بازیکنان و اطرافیان فوتبال دریافت می‌شود گفت:می گویند مشکلات مالی است، وضعیت مسائل مالی را روشن کنند، ۳ تا ۵ درصد قرارداد بازیکنان به فدراسیون تعلق می‌گیرد. حق انتقال وجود دارد، الان مخابرات هم حق جابه‌جایی را برداشته است. برای خروج از استان ۸ میلیون تومان پول می گیرند بازیکنی که ۳۰ میلیون قراردادش بود و این پول را دریافت نکرده باید ۸ میلیون بابت خروج از استان بدهد. این پول خروج از استان باعث شده یا یک عده از آن بازیکنان در همان شهر بمانند یا اینکه اصلا به خاطر همین مسأله فوتبال را کنار بگذارند. چرا شفاف‌سازی نمی‌کنید.

دعوت به شفافیت

صحبت های جنجالی علی کریمی در ادامه این چنین است: اگر شما دنبال شفاف سازی هستید اعضای عالی رتبه حقوق خود را بر ملا و رسانه ای کنند. روی صحبت من با افراد و کارمندان عادی نیست. آنها کار خود را به نحو احسن انجام می دهند.

بازیکن سابق تیم ملی با ارائه پیشنهادی به مسوولان فوتبال ایران گفت: از این دایره بیرون بیایید. دنبال کسانی باشید که پیشنهادات جدید داشته باشند. تیم ملی ما به جام جهانی صعود می کند و ۱۲ میلیون دلار به تیم ملی می رسد. باید روی این پول حساب کنید ولی مسئولین فدراسیون کاری نمی کنند. چرا درآمد فدراسیون شفاف سازی نمی شود و فقط بازیکنان و مربیان باید این کار را انجام دهند. مربیان و بازیکنان نباشند شما هم باید بازنشسته باشید و به پارک بروید و با هم سن و سال های خود دورهمی برپا کنید و ورزش کنید. حالا که هستید دو کار مثبت هم انجام بدهید. بگذارید یک روز که رفتید یا کنارتان گذاشتند بگویند خدا پدر فلانی را رحمت کند که این کار را انجام داد.

دعوت به منظره در برنامه های زنده ورزشی

علی کریمی در ادامه گفت: امیدوارم که این صحبت ها موثر باشد.‌آقای تاج یا آقای کفاشیان یا‌ آقای ساکت فکر نکنند جای خلوتی گیر آمده است و صحبت می کنم. در هر برنامه ای که بخواهید با هر سه نفرتان صحبت و مناظره می کنم. مقابل شما سه نفر در برنامه نود یا فوتبال یک یا شبهای فوتبالی صحبت می کنم تا مشخص شود چه کسی راست می گوید و دلش برای این فوتبال می سوزد.

نظر شما در رابطه با صحبت های جنجالی علی کریمی چیه؟!

آیا حقیقت داره یا بزرگنمایی شده؟!

برای شرکت در نظرسنجی کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *