فارسی می نویسید یا فینگلیش ؟! + نظرسنجی

یکی از مواردی که در رابطه با تایپ و نوشتن درون گوشی های هوشمند و تبلت ها وجود دارد این است که شما برای ارسال پیام به دوستان خود ، چه در تلگرام چه در پیام کوتاه و هر جای دیگر ، از چه زبانی استفاده می کنید؟! از زبان فارسی در کیبرد گوشی خود استفاده می کنید یا کلمات فارسی را با کیبرد انگلیسی تایپ می کنید؟! (Masalan intori!) به مورد دوم اصطلاحا فینگلیش می گویند که از ترکیب دو کلمه فارسی و انگلیش به دست آمده است!

مسئله ابداع تایپ به روش فینگلیش مربوط به زمانی می شود که گوشی های موبایل هیچ گونه پشتیبانی از زبان فارسی نمی کردند و حتی پیامک هایی که به زبان فارسی به دستتتان می رسید نیز به صورت مربع مربع نشان می دادند، در آن زمان بود که کاربران برای استفاده از این قابلیت مجبور شدند کلمات فارسی را با حروف انگلیسی تایپ کنند.

اما در چندین سال اخیر با حضور گوشی های هوشمند با سیستم عامل های مختلف پشتیبانی به تمام انواع موبایل ها اضافه شده ، اندروید که چندین سال است به صورت رسمی از زبان و کیبرد فارسی پشتیبانی می کند، ویندوز فون نیز در نسخه های جدید خود پشتیبانی از زبان و کیبرد فارسی را اضافه کرده و حتی کمپانی کانادایی بلک بری نیز در جدیدترین نسخه سیستم عامل خود خیلی عالی از زبان و کیبرد فارسی پشتیبانی می کند، اپل نیز که تا کنون در نمایش محتوای فارسی مشکلی نداشت سرانجام در نسخه یازدهم از سیستم عامل خود که امسال منتشر شده به صورت رسمی از کیبرد فارسی پشتیبانی می کند.

با تمتم توضیحات فوق به این نتیجه می رسیم که در شرایط فعلی تمام پلتفرم ها از زبان و کیبرد فارسی به خوبی پشتیبانی می کنند و با توجه به این مسئله تایپ فینگلیش دیگر معنایی ندارد!

ولی واقعیت این است که هم اکنون هم درصد قابل توجهی از کاربران از تایپ به صورزت فینگلیش استفاده می کنند!

فارسی یا فینگلیش ؟!

شما از کدام روش برای تایپ در گوشی موبایل خود استفاده می کنید؟!

برای شرکت در نظرسنجی های نت رای به بخش تک سوالی های اپلیکیشن کوییزنت مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *