نگاهی به گزارش عملکرد ۱۰۰ روزه دولت دوازدهم + نظرسنجی

پس از گذشت ۱۰۰ روز از آغاز به کار رسمی دولت دوازدهم رییس جمهور به حضور در رسانه ها به انتشار گزارشی از عملکرد ۱۰۰ روزه دولت دوازدهم پرداخت.

روحانی با تاکید بر اینکه در طول ۱۰۰ روز نخست دولت همه طرح‌های اشتغال دولت عملیاتی و اجرایی شده، اظهار داشت: هدف ما این است که اشتغال را به رقمی برسانیم که مجموعه بیکاران کاهش یابند در همین راستا نیز با اقدامات انجام شده از سوی دولت از سال گذشته تاکنون یک واحد نرخ بیکاری کاهش یافته و از ۱۲.۷ به ۱۱.۷ رسیده اما تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله داریم.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در ۱۰۰ روز نخست دولت دوازدهم در جهت حل معضل بیکاری گفت: در این ۱۰۰ روز نسبت متوسط به دو سه سال گذشته مقداری پیشرفت داشته‌ایم اما هدف‌گذاری در حوزه اشتغال را از طریق طرح‌های مختلفی که در دست داریم، ادامه خواهیم داد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه به همه وزرا به ویژه وزرای فعال در حوزه تولید گفته شده، یکی از اهداف را بالا بردن اشتغال قرار دهند،ادامه داد: فضای مجازی، صنعت، بخش خدمات و کشاورزی از جمله حوزه‌هایی است که می‌توانیم اشتغال را بالا ببریم در همین راستا وزارت ارتباطات روز گذشته گزارشی را ارائه کرد که طی آن در۶ ماهه نخست سال جاری برای ۵۰ هزار نفر در این بخش شغل ایجاد شده است.

روحانی در مورد برنامه‌های دولت برای رونق و رشد اقتصادی قابل لمس تصریح کرد: در دولت یازدهم قول دادیم تورم را تک‌رقمی کنیم که همین برنامه را ادامه می‌دهیم. هدف باقی ماندن تورم تک‌رقمی است. البته تورم تک‌رقمی به معنای ارزانی نیست، بلکه به معنای این است که قیمت کالاها مثلا ۸ درصد اضافه می‌شود. هنر این است که نگذاشتیم سی چهل درصد به قیمت‌ها اضافه شود.

از عملکرد ۱۰۰ روزه دولت دوازدهم راضی هستید؟!

بر اساس نظرسنجی های ۲ ماه اول دولت دوازدهم میزان رضایت مردم از دولت در این بازه زمانی ۳/۱ اندازه گیری شد ( اندکی بیش از انتظار که ۳ بود ). اکنون پس از گذشت ۱۰۰ روز چه نظری دارید؟!

عملکرد 100 روزه دولت

برای شرکت در نظرسنجی های نت رای به بخش تک سوالی های اپلیکیشن کوییزنت مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *