در صورت غیرفعال شدن تلگرام از پیام رسان های ایرانی استفاده می کنید؟! + نتیجه نظرسنجی

چندی پیش شایعه ای بر سر زبان ها افتاده بود که قرار است پیام رسان محبوب تلگرام ( که محبوب ترین شبکه اجتماعی در ایران محسوب می شود ) از دسترس خارج شود ( بخوانید فیلتر شود )، هر چند این اتفاق هنوز رخ نداده ولی خطر آن همواره برقرار است و این امکان وجود دارد.

دلایل زیادی برای این کار عنوان می شود، از ترویج مسائل غیر اخلاقی گرفته تا ضرر های مخابرات ( البته تماس صوتی تلگرام به همین منظور مسدود شد ) البته هیچ گاه دلیل مشخص و واضحی برای این کار عنوان نشده ولی بسیاری فکر می کنند که یکی از دلایل این کار می تواند حمایت از پیام رسان های داخلی ( آن هم با تکنیک حذف رقیب به جای رقابت! ) باشد.

ما هم بر همین اساس از شما پرسیدیم که در صورتی که به هر دلیلی تلگرام غیر قابل استفاده شود، از پیام رسان های داخلی استفاده می کنید یا به دنبال سایر پیام رسان های خارجی و محبوب می روید؟!

در مطلبی به بررسی مختصر مهمترین جایگزین های داخلی و خارجی تلگرام پرداختیم که توصیه می کنم آن را از دست ندهید.

نظرسنجی : در صورت مسدود شدن تلگرام به هر دلیلی، برای جایگزینی اون از پیام رسان های ایرانی استفاده می کنید یا خارجی؟!

تلگرام

۴۰ درصد گفته اند که به سراغ یکی از پیام رسان های دیگر مطرح خواهند رفت ( مانند واتس اپ ، ایمو ، لاین و… ) و ۱۱ درصد هم گفته اند که از پیام رسان دیگری استفاده نخواهند کرد ( این گروه را می توان مجموع افرادی که همین الان هم از پیام رسانی استفاده نمی کنند و کسانی که پس از تلگرام از پیام رسان دیگری استفاده نخواهند کرد در نظر گرفت )

تلگرام

نظر شما چیه؟! به نظر شما پیام رسان های ایرانی توانایی پاسخگویی به نیاز کاربران کشور را دارند یا باز هم مجبور به استفاده از اپلیکیشن های خارجی هستیم؟!

برای مشاهده نتایج کامل نظرسنجی فوق کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *