وقتی عوارض خروج از کشور یک شبه چندین برابر می شود! + نظرسنجی

احتمالا شما هم مانند من و خیلی های دیگر تا چند روز پیش اصلا نمی دانستید عوارض خروج از کشور یعنی چه و چه قدر هست! ولی به لطف شبکه های مجازی اقدام اخیر دولت برای بودجه سال ۹۷ به سرعت در حال انتشار است ، تا جایی که امروز هر کجا که بروی مردم دارند راجع به این موضوع صحبت می کنند.

صرف نظر از این که شاید خیلی از ما خارج هم نرویم، اما تقریبا تمام مردم از این طرح انتقاد کرده اند و آن را به نوعی بیشتر به جریمه تعبیر کرده اند تا عوارض!

اصلا چرا باید کسی که می خواهد ا کشور خارج شود در دفعات مختلف ۲۲۰، ۳۳۰ و یا ۴۴۰ هزار تومان پول بپردازد؟! یک خانواده ۵ نفره را حساب کنید که صرفا برای این که بتوانند به هر دلیلی از کشور خارج شوند ( البته به جز زیارت ) باید فقط بیش از یک میلیون تومان عوارض بدهند!!!

عوارض خروج از کشور کجا هزینه می شود؟!

توجیه های زیادی برای این کار آورده شده، اول این که گفته شده ۴۰ هزار تومان از این مبلغ در راه توسعه زیرساخت‌ها و تإسیسات گردشگری و حمایت از بخش میراث فرهنگی و صنایع دستی هزینه خواهد شد.

با فرض این که این پول واقعا در این جا هزینه شود و این کار منبع خوبی هم برای افزایش درآمد گردشگری ایران باشد ( که نیست! چرا باید کسی که می خواهد به هر دلیلی به خارج از ایران برود به اجبار به گردشگری ایران کمک کند؟! مگه همه چیز هم اجباری می شود؟! گردشگری باید با افزایش جذابیت به دنبال افزایش گردشگر ایرانی و خارجی باشد نه این که چشم به جیب مسافران ببندد!) پس تکلیف بقیه این پول چه می شود؟!

در اظهار نظری دیگر رئیس دفتر رئیس جمهوری اشاره کرده که بخشی از عوارض خروج از کشور صرف بیمه سلامت و کمک به اقشار ضعیف جامعه می شود. سوال اینجا پیش می آید که چرا فکر می کنید هر کس که به خارج می رود لزوما مرفه و پولدار است؟! مگر کم هستند دانشجویان بین المللی که با این کار ها شاید همان سالی یک بار به ایران آمدنشان هم به تاخیر بیوفتد؟!

نظر شما چیه؟! به نظر شما افزایش عوارض خروج از کشور راه مناسبی برای کمک به گردشگری و یا نیازمندان جامعه است؟!

برای شرکت در نظرسنجی های نت رای به بخش تک سوالی های اپلیکیشن کوییزنت مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *