اندرمصائب عوارض خروج از کشور! + نتیجه نظرسنجی

۳ برابر شدن نرخ عوارض خروج از کشور ( آن هم فقط برای مرتبه اول خروج! ) تیتر اول صحبت های مردم در هفته گذشته بود.

طبق لایحه بودجه سال ۱۳۹۷، درآمد حاصل از عوارض خروج مسافر از مرزهای کشور برای سال آینده حدود ۱۱۷۶ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است که در دو بخش تامین می‌شود. عوارض خروج برای هر نفر ۲۲۰ هزار تومان و عوارض خروج زائرین حج تمتع و عتبات عالیات  ۱۱۰ هزار تومان تعیین شده است.

اما روند دریافت عوارض خروج متفاوت خواهد بود به گونه‌ای که برای سفر اول برای هر نفر ۲۲۰ هزار تومان دریافت می‌شود، اما در سفر دوم ۵۰ درصد به این عوارض افزایش یافته و به ۳۳۰ هزار تومان می‌رسد همچنین در سفر سوم و سفرهای بعدی تا صد در صد افزایش خواهد داشت.

این در حالی است که در سال گذشته در لایحه بودجه عوارض خروج مسافر از مرزهای کشور در دو بخش بود. عوارض خروج هوایی که برای هر نفر ۷۵ هزار تومان و خروج زمینی و دریایی که برای هر نفر ۲۵ هزار تومان تعیین شده بود. همچنین برای افرادی که به منظور حج تمتع، عمره و عتبات عالیات از کشور خارج می‌شدند، عوارض ۵۰ درصد تعیین شده بود.

همانطور که پیش تر اشاره شد، از عوارض دریافتی خروج مسافر از کشور، مبلغ ۴۰ هزار تومان برای توسعه زیرساخت‌ها و تاسیسات گردشگری و حمایت از بخش میراث فرهنگی و صنایع دستی اختصاص پیدا می‌کند.

با توجه به اهمیت این خبر برای کاربران ما هم در تیم نت رای تصمیم گرفتیم تا با انجام یک نظرسنجی ، نظر شما کاربران گرامی را در رابطه با این تصمیم بپرسیم.

نظرسنجی : نظر شما راجع به افزایش عوارض خروج از کشور برای تامین کسری بودجه سال ۹۷ دولت چیه؟!

عوارض خروج از کشور

از طرفی دیگر ۲۱ درصد کاربران معتقدند که افرادی که به خارج سفر می کنند توانایی پرداخت چنین مبالغی را دارند و دریافت این پول از آنان اشکالی ندارد.

عوارض خروج از کشور

نظر شما چیه؟! با تصمیم دولت موافقید؟!

برای مشاهده نتایج کامل نظرسنجی فوق کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *