احتمال کاهش تعطیلات عید نوروز از ۱۳ روز به ۵ روز + نظرسنجی

از خواندن تیتر مطلب شوکه شدید؟! تعجب نکنید، باید خدمتتان عرض کنیم که احتمال کاهش تعطیلات عید نوروز مهمترین و بزرگترین عید ما ایرانیان وجود دارد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه طرح ساماندهی تعطیلات نیازمند بررسی عمیق و دقیق است، از ارجاع این طرح با هدف بررسی بیشتر به مرکز پژوهش‌ها خبر داد و گفت: انتظار می‌رود ظرف یک ماه آینده برای تعیین تکلیف به مجلس ارائه شود.

سلمان خدادادی، پیرامون بحث ساماندهی تعطیلات رسمی کشور، اظهار داشت: همانگونه که استحضار دارید موضوع تعطیلات از نکات چالش برانگیز ادوار گذشته در مجلس ششم تا به امروز بوده لیکن بخاطر نظرات گوناگون بین صاحب‌نظران و نخبگان به مسئله‌ای بحث برانگیز مبدل شده و تاکنون تعیین تکلیف نشده است.

وی افزود: پس از رد کلیات طرح مذکور در کمیسیون، بنده بر اساس آیین نامه داخلی مجلس آن را برای بررسی بیشتر به مرکز پژوهش‌های مجلس ارجاع داده تا کارشناسان در این حوزه به یک نقطه مشترکی برسند تا در گام بعدی در صحن تعیین تکلیف گردد.

خدادادی در خصوص اینکه به چه دلایلی کلیات ساماندهی تعطیلات در کمیسیون رد شد، خاطر نشان ساخت: چنین طرحی فاقد جامعیت و پختگی لازم بود، به همین دلیل از مرکز پژوهش‌های مجلس درخواست کردیم تحقیقات عمیق‌تری بر روی آن انجام دهد، چنانکه در بین اقشار مختلف صاحب نظر هم با چالش‌هایی همراه است بنابراین نمی‌توان دیدگاه علما در این حوزه نادیده گرفته شود.

نماینده حوزه انتخابیه ملکان در خانه ملت، با اشاره به جزییات طرح ساماندهی تعطیلات رسمی کشور، تصریح کرد: بر اساس این طرح تعطیلی روزهای پنج شنبه به شنبه موکول شده بود برخی معتقدند روز شنبه با تعطیلات رسمی اقلیت دینی هم‌خوانی دارد بنابراین در این رابطه شائبه‌هایی ایجاد می‌شود و نمی‌توان نسبت به آن بی‌توجه بود.

خدادادی با بیان اینکه در طرح ساماندهی تعطیلات بیش از ۱۵ مورد تغییر در تعطیلات رسمی اعمال شده بود، یادآور شد: در این طرح تعطیلات نوروز به ۵ روز کاهش و روز ۱۲ و ۱۳ فروردین و همچنین ۱۵ خرداد از تعطیلات رسمی حذف و همچنین تعطیلی شنبه به جای پنجشنبه پیشنهاد شد که این موضوع تبعات اجتماعی زیادی را برای کشور به همراه داشت از این رو طرح مذکور برای بررسی بیشتر به مرکز پژوهش‌های مجلس ارسال شد تا بتواند نظر مثبت علما، مجلس، دولت، نخبگان و تمامی اقشار را جلب کند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان خاطر نشان کرد: بعد از ارائه این طرح به کمیسیون، حتما ما با لحاظ کردن دیدگاه‌ها و نقطه نظرات مرکز پژوهش‌های مجلس درباره ساماندهی تعطیلات تصمیم مقتضی را اتخاذ کرده و امیدواریم پس از سال‌ها کش و قوس تقویم رسمی کشور با هدف بهینه شدن ایام کاری و تعطیل دچار یک تحول اساسی شود.

نظر شما در رابطه با احتمال کاهش تعطیلات عید نوروز چیست؟!

به نظر شما کاهش تعطیلات عید نوروز طرح مناسبی است؟!

آیا حاضر هستید تا تعطیلی های دیگر در طول سال لغو شود ولی تعطیلات نوروزی به قوت خود باقی بماند؟!

برای شرکت در نظرسنجی های نت رای به بخش تک سوالی های اپلیکیشن کوییزنت مراجعه کنید

3 دیدگاه برای «احتمال کاهش تعطیلات عید نوروز از ۱۳ روز به ۵ روز + نظرسنجی»

 • ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ در t ۴:۵۵ ب.ظ
  Permalink

  تعطیلات دیگر روزهای سال لغو شود..اما نوروز همچنان ب قوت خود باقی بماند

  پاسخ دادن
 • ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ در t ۱۱:۱۸ ق.ظ
  Permalink

  دولت فقط به فکر خودش و کارمندان رسمیشه.پس بخشهای خصوصی چی.یکی مثل ما هیچی گیرش نمیاد اضافه حقوق و مزایا و تعطیلات و مرخصی دست کارفرماست دولت حتی اگه بده کارفرما نخواد نمیده.یکی مثه ما فقط یه عید مرخصی داریم و گاها همین هم کارفرما از حلقمون در میاره.مرخصیم باس رو به موت باشی تا بتونی به التماس بگیری.به بخشها خصوصی و کارگرا هم توجه کنید.
  بنده کاملا و شدیدا مخالف حذف هر گونه تطعلیلات در تقویم هستم

  پاسخ دادن
 • ۲۳ شهریور ۱۳۹۷ در t ۸:۵۰ ب.ظ
  Permalink

  در ایام تعطیلات نوروز میشه به سفر رفت و آیین کهن نوروز از جمله دید و بازدید رو به پا داشت با حذف تعطیلات، حتما در این روند خلل ایجاد میشه.
  من مخالف حذف تعطیلات نوروز هستم.

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *