مهم ترین دغدغه های یک دانشجو چیست؟! + نتیجه نظرسنجی

روز دانشجو هم آمد و رفت و امسال هم بسیاری از دانشجویان کشور به بهانه این روز تلاش کردند تا نگرانی ها و دغدغه های خود را به گوش مسئولان برسانند.

ورود به دانشگاه، مقطعی بسیار حساس در زندگی نیروهای فعال و جوان هر کشوری است لذا پذیرش نقش دانشجویی با تغییرات زیادی در روابط اجتماعی و انسانی جوانان همراه است و انتظارات و نقش‌های جدیدی برای آ‌نها به همراه می‌آورد.

آشنا نبودن آنان با محیط دانشگاه و امکان وجود مشکلاتی از قبیل علاقه‌مند نبودن به رشته‌ی تحصیلی، ناسازگاری با سایر افراد در محیط زندگی و کافی نبودن امکانات رفاهی، اقتصادی و … می‌تواند سبب بروز افت تحصیلی دانشجویان شود لذا لزوم شناخت، مطالعه و بررسی مشکلات و مسائل دانشجویان برای پیشگیری از بروز مسائل ضروری به‌نظر می‌رسد.

دغدغه های یک دانشجو کم نیست، از یک طرف جامعه مدرک هایی مانند لیسانس را هم قبول ندارد و اکثر جوانان حداقل به فوق لیسانس فکر می کنند، از طرف دیگر در این دوران تحصیل نسبتا طولانی ( برای داشتن یک فوق لیسانس حد اقل ۶ سال زمان لازم است ) فشار های اقتصادی بسیار باعث اذیت و آزار این قشر جوان در جامعه می شود.

از هزینه تحصیل هم که بگذریم، این مخارج و این که تقزیبا امکان کار در حین تحصیل هم بسیار سخت خواهد بود باعث می شود تا دانشجویان خصوصا پسران به ازدواج در حین تحصیل کمتر فکر کنند، فشار دیگری هم که بسیار ذهن یک دانشجو را درگیر خود می کند ترس از پایان دوران تحصیل است! که برای پسران معمولان با سربازی شروع می شود و بعد هم نبود بازار کار!

به همین علت نظرسنجی در نت رای ترتیب دادیم تا از کاربران بپرسیم که به نظر آن ها مهم ترین دغدغه یک دانشجو در دوران تحصیل چیست؟!

 

نظرسنجی : به نظر شما مهم ترین دغدغه یک دانشجو چیه؟!

دانشجو

۱۹ درصد گفته اند که دغدغه هزینه های تحصیل است و ۱۰ درصد هم وجود خدمت سربازی را مهم ترین نگرانی دانشجویان ( برای پسران ) می دانند.

دانشجو

شما چه فکر می کنید؟!

برای مطالعه نتایج کامل نظرسنجی فوق کلیک کنید

3 دیدگاه در “مهم ترین دغدغه های یک دانشجو چیست؟! + نتیجه نظرسنجی

  • ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ در۱۰:۵۳ ق.ظ
    پیوندیکتا

    دغدغه دانشجو ازنظر من نداشتن امنیت شغلی درآینده

    پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *