مهم ترین دغدغه های یک دانشجو چیست؟! + نتیجه نظرسنجی

روز دانشجو هم آمد و رفت و امسال هم بسیاری از دانشجویان کشور به بهانه این روز تلاش کردند تا نگرانی ها و دغدغه های خود را به گوش مسئولان برسانند.

ورود به دانشگاه، مقطعی بسیار حساس در زندگی نیروهای فعال و جوان هر کشوری است لذا پذیرش نقش دانشجویی با تغییرات زیادی در روابط اجتماعی و انسانی جوانان همراه است و انتظارات و نقش‌های جدیدی برای آ‌نها به همراه می‌آورد.

آشنا نبودن آنان با محیط دانشگاه و امکان وجود مشکلاتی از قبیل علاقه‌مند نبودن به رشته‌ی تحصیلی، ناسازگاری با سایر افراد در محیط زندگی و کافی نبودن امکانات رفاهی، اقتصادی و … می‌تواند سبب بروز افت تحصیلی دانشجویان شود لذا لزوم شناخت، مطالعه و بررسی مشکلات و مسائل دانشجویان برای پیشگیری از بروز مسائل ضروری به‌نظر می‌رسد.

دغدغه های یک دانشجو کم نیست، از یک طرف جامعه مدرک هایی مانند لیسانس را هم قبول ندارد و اکثر جوانان حداقل به فوق لیسانس فکر می کنند، از طرف دیگر در این دوران تحصیل نسبتا طولانی ( برای داشتن یک فوق لیسانس حد اقل ۶ سال زمان لازم است ) فشار های اقتصادی بسیار باعث اذیت و آزار این قشر جوان در جامعه می شود.

از هزینه تحصیل هم که بگذریم، این مخارج و این که تقزیبا امکان کار در حین تحصیل هم بسیار سخت خواهد بود باعث می شود تا دانشجویان خصوصا پسران به ازدواج در حین تحصیل کمتر فکر کنند، فشار دیگری هم که بسیار ذهن یک دانشجو را درگیر خود می کند ترس از پایان دوران تحصیل است! که برای پسران معمولان با سربازی شروع می شود و بعد هم نبود بازار کار!

به همین علت نظرسنجی در نت رای ترتیب دادیم تا از کاربران بپرسیم که به نظر آن ها مهم ترین دغدغه یک دانشجو در دوران تحصیل چیست؟!

 

نظرسنجی : به نظر شما مهم ترین دغدغه یک دانشجو چیه؟!

دانشجو

۱۹ درصد گفته اند که دغدغه هزینه های تحصیل است و ۱۰ درصد هم وجود خدمت سربازی را مهم ترین نگرانی دانشجویان ( برای پسران ) می دانند.

دانشجو

شما چه فکر می کنید؟!

برای مطالعه نتایج کامل نظرسنجی فوق کلیک کنید

5 دیدگاه برای «مهم ترین دغدغه های یک دانشجو چیست؟! + نتیجه نظرسنجی»

 • ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ در t ۱۰:۵۳ ق.ظ
  Permalink

  دغدغه دانشجو ازنظر من نداشتن امنیت شغلی درآینده

  پاسخ دادن
 • ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ در t ۱۰:۰۱ ب.ظ
  Permalink

  ترس از بازار کار اینده

  پاسخ دادن
 • ۲۷ فروردین ۱۳۹۷ در t ۵:۲۸ ب.ظ
  Permalink

  بسیار عالی و مورد پسند است

  پاسخ دادن
 • ۲۵ تیر ۱۳۹۷ در t ۴:۰۹ ق.ظ
  Permalink

  آنچه امروزه مهم ترین دغدغه دانشجویی به شمار می رود و می توان آن را در جامعه کنونی جدی ترین تلقی نمود، آرامش است . امروز دانشجو اگر می خواهد ازدواج کند، می خواهد به آرامش برسد . اگر دنبال اعتیاد و مواردی از این قبیل می رود، آرامش می خواهد . اگر امروز دانشجو افسرده می شود، چون به آرامش درونی نرسیده است و آن چه را که می طلبد، نیافته است . اگر امروز دانشجو نقد می کند و نقد می شود، چون آرامش را می خواهد و یا برایش می خواهند . اگر امروز دانشگاه های کشور دانشجویان را به تحصیل فرا می خواند و دانشجو از آن می گریزد و در مقام دانشجو بودن نمی ماند، آرامش می خواهد; ولی آن چه مسلم به نظر می رسد، آرامش و نشاط درونی است که از ایمان واقعی به خداوند متعال سرچشمه می گیرد و بر قلب ها جاری می شود . باید قبل از هر کاری زمینه های به وجود آمدن چنین ایمان را در دل هایمان به وجود آوریم .

  پاسخ دادن
 • ۱۷ مهر ۱۳۹۷ در t ۲:۲۳ ق.ظ
  Permalink

  نداشتن امنیت شغلی مهم ترین دغدغه است

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *