لوگوي جشنواره وب و موبايل ايران
دانلود اپلیکیشن اندروید

نت‌رآی چیست؟

نت رای چیست؟

نت رای (نت رآی) پلتفرم متنوع­ ترین مسابقات و نظرسنجی ­های آنلاین است که از مفاهیم بازیکاری یا gamification در آن استفاده شده است. با عضویت در نت رای هر سوالی که دوست دارید بپرسید، به سوالات دیگران پاسخ دهید و امتیاز به دست بیاورید و در رنکینگ ماهانه نت رای برتر شده و الماس کسب کنید. جالبه که بدانید در نت رای سبدی از جوایز متعدد هست که با الماس می­توانید هر کالایی که نشان کرده­اید را سفارش دهيد تا براي شما ارسال شود.

با پاسخ به هر سوال 2 امتياز و اگر جواب صحیح داده باشید 3 امتياز اضافه تر کسب می­کنید علاوه بر این اگر سوال طراحی کنید به ازای هر سوال ٢٠ امتیاز کسب خواهید کرد.

با شرکت در سوالات قسمت هاي مختلف(نظرسنجي، امتياز گيري، جشنواره، پيش بيني، ٧ سوالي، رقابت دو نفره) علاوه بر بهره مندي از جوايز هر قسمت، امتياز كسب ميكنيد و level شما در نت رآی ارتقاء ميابد، هر اندازه امتياز بيشتري كسب كنيد در كاربران برتر ماه رتبه بهتري مياريد و اگه جزء نفرات برتر بشويد الماس ميگيريد.

برای هزینه ثبت نام و شرکت در جشنواره­ های متنوع نت رآی ممکنه الماس نیاز داشته باشید که می­توانید الماس خرید کنید و يا از الماس هايي كه در قسمت هاي ديگر برنده شده ايد استفاده كنيد.

نت رآی در سال 1394 طراحی و به اجرا رسیده است. این سامانه تلاشی از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف و از محصولات شرکت برکه خلاقیت شریف به عنوان محصول دانش بنیان مورد تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری(کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان) قرار گرفته است.

ممکن است برایتان تعجب آور باشد اما واقعا ممکن است شما ظرف مدت یک سال برای شرکت در جشنواره های نت رآی چندین قانون و کتاب و مقاله را مطالعه کرده باشید و چندین فیلم یا مستند تلویزیونی را ببینید و این همان راهکار نت رآی با عنوان یادگیری با رویکرد حل مساله است.

راهکار نت رآی

بازیکاری: بازیکاری در تعریف، استفاده از مفاهیم و مکانیک بازی برای اهداف غیر بازی خوانده می­شود، بازیکاری با سیستم امتیاز و پاداش کمک می­کند تا سطح مشارکت و و حضور مشتری، کارمند، عموم مردم یا هر جامعه هدفی افزایش یابد. 

یادگیری با رویکرد حل مساله یا Problem Based learning: در نت‌رای با طراحی سوال در هر موضوعی و سپس انتخاب گزینه، پیامی در خصوص پاسخ صحیح و توضیحات و مراجعی درباره سوال و پاسخ به کاربر ارائه می‌شود که فرآیند یادگیری از طریق حل مساله را کاملتر می‌کند، انتخاب صحیح مسابقات منجر به کسب امتیاز بیشتر می‌شود که انگیزه‌ای برای تفکر و جستجوی کاربران است. در این فرایند پرسش و پاسخ دو سویه و تعاملی و همچنین نحوه صحیح پرسش کردن تقویت خواهد شد.

سبد جوایز نت رآی

نت رآی به منظور ارتقاء انگیزه کاربران به یادگیری و تحقیقات بازار اقدام به طراحی سبد جوایزی جهت تبدیل الماس کاربران به سبدی از کالا نموده است. کاربران برای استفاده از سبد جوایز الماسهای کسب شده از فعالیت و رقابت خود را به کالا تبدیل خواهند کرد.

هزینه جوایزی که در نت رای به کاربران اهدا میگردد از طریق جذب اسپانسر و حامیان با هدف تحقیقات کسب و کار، فروش محصولات خود، کتاب، آموزش و ...  تامین می گردد.

نکته1: امکان تبدیل الماس به ریال در سامانه وجود نخواهد داشت.

نکته 2: هرگونه ارتباط نت رآی با کاربران صرفا از طریق ایمیل رسمی نت رآی به آدرس Admin@Netray.ir و Info@Netray.ir یا کانال تلگرامی Netray@ خواهد بود.